میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرهاخبرهای ویژه

تمسخر زلزله زدگان ترکیه توسط “شارلی ابدو”: نیازی به تانک نداریم!

مجله طنز و کاریکاتور فرانسوی شارلی ابدو در کاریکاتوری نژاد پرستانه درباره زلزله ترکیه، نوشت: نیازی به ارسال تانک نداریم.
به گزارش عصر ترکیه ، کاریکاتور ضعیف و زننده این مجله که گویا از کشته و مجروح شدن دهها هزار انسان در زلزله ترکیه و سوریه خوشحال است، واکنش های متعددی را به دنبال داشته است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی جمله‌ای که در زمینه کاریکاتور نوشته شده را چنین برداشت کردند که منظور «شارلی ابدو» این است که برای کشتن ترک‌ها نیازی به ارسال تانک نیست زیرا آن‌ها در جریان زلزله کشته شدند.

«اومیت» یکی از کاربران ترکیه‌ای در توئیتر خطاب به گردانندگان مجله شارلی ابدو نوشت: شما هیچ سهمی از انسانیت ندارید! اگر فکر می‌کنید این [ کاریکاتور ] برای خنده یا آزادی بیان است، واقعاً در اشتباهید!

«میرفی» نیز توییت کرد: این آزادی بیان نیست! این نفرت محض است! این مربوط به اعتقادات یا نژاد شما نیست، بلکه مربوط به‌ عدم انسانیت شماست! شرم بر شما باد.

“اوزنر کوچکر” هم نوشت: “شما جرئت می کنید رنج یک ملت را به سخره بگیرید. هنوز کودکانی زیر آوار هستند که منتظر کمک هستند.”

خشم کاربران فقط به کاربران ترک توئیتر محدود نشد، بلکه سبب خشم کاربران فرانسوی و سایر کشورها نیز شد.

«سیمون» از کاربران اروپایی در توئیتر با بیان اینکه «من همیشه از شارلی ابدو حمایت کرده‌ام»، خطاب به مدیران این روزنامه فرانسوی نوشت: انسانیت شما کجاست؟ ما زلزله زدگان را مسخره نمی‌کنیم، آن‌ها فقیرانی هستند که در وسط زمستان زیر آوار هستند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا