میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
سلامت و زیبایی

8 اشتباه در وعده صبحانه که باعث افزایش قند خون و چاقی می شود

نوشیدن آب میوه با خوردن میوه تفاوت زیادی دارد.به دلیل بالا بودن میزان کلسترول و شکر در آب میوه اشتها شما تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.و باعث می شود در طول روز احساس گرسنگی بیشتری داشته باشید.

کارشناسان تغذیه می گویند که صبحانه مهمترین وعده غذایی در طول روز است.خوردن صبحانه و مواد غذایی موجود در آن در دریافت کالری روزانه نقش بسیار مهمی دارد.در این مطلب 8 اشتباه در وعده صبحانه که باعث افزایش وزن در شما می گردد را جمع آوری کرده ایم با ما همراه باشید :

کارشناسان تغذیه می گویند که صبحانه مهمترین وعده غذایی در طول روز است.خوردن صبحانه و مواد غذایی موجود در آن در دریافت کالری روزانه نقش بسیار مهمی دارد.

در این مطلب 8 اشتباه در وعده صبحانه که باعث افزایش وزن در شما می گردد را جمع آوری کرده ایم با ما همراه باشید :

نوشیدن آب پرتقال
اشتباه در وعده صبحانه

نوشیدن آب میوه با خوردن میوه تفاوت زیادی دارد.به دلیل بالا بودن میزان کلسترول و شکر در آب میوه اشتها شما تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.و باعث می شود در طول روز احساس گرسنگی بیشتری داشته باشید.

علاوه بر آن زمانی که شما آب میوه را تهیه می کنید ،میزان فیبر و مواد مغذی موجود در آن از بین می رود.

مصرف نکردن پروتئین به مقدار لازم/ اشتباه در وعده صبحانه

پروتئین یکی از موادی است که باعث احساس سیری می گردد.به همین دلیل مصرف پروتئین در وعده صبحانه باعث می شود شما کمتر احساس گرسنگی داشته باشید.

مصرف تخم مرغ و محصولات لبنی در وعده صبحانه از اهمیت خاصی برخوردار است.

شما همچنین می توانید موادی مانند دانه چیا، بلغور جو دوسر، کره بادام زمینی و کینوا را انتخاب کنید.

مصرف نکردن فیبر به مقدار لازم
اشتباه در وعده صبحانه

صبحانه‌ های رژیمی و چربی سوز (فیلم)
بخوانید

شما برای کاهش وزن و تعادل قند خون به فیبر نیاز دارید.

مصرف مواد غذایی شامل فیبر باعث می شود شما در طول روز کمتر احساس گرسنگی داشته باشید.به همین دلیل در تمام وعده های غذایی خود فیبر مصرف کنید.

مصرف سبزیجات بهترین گزینه برای تامین فیبر مورد نیاز بدن شماست.

مصرف نکردن آب به مقدارکافی
اشتباه در وعده صبحانه

زمانی که ما در خواب هستیم ،بدن ما به مدت زیادی آب دریافت نمی کند.به همین دلیل کارشناسان تغذیه تاکید می کنند که زمانی که از خواب برخاستید ،آب بنوشید.نوشیدن آب قبل از وعده صبحانه باعث احساس سیری در طول روز و انتخاب های درست غذایی در طول روز می شود.

مصرف نکردن روغن های طبیعی
اشتباه در وعده صبحانه

بعضی افراد تصور می کنند که نباید از روغن های طبیعی استفاده کنند.

اما بر اساس تحقیقات انجام شده چنین تصوری غلط است.روغن هاس سالم مانند گردو ،آجیل ،آووکادو علاوه بر احساس سیری باعث افزایش انرژی شما می گردد.

خوردن صبحانه در مسیر
اشتباه در وعده صبحانه

زمانی که در مسیر کار یا دانشگاه هستید ،خوردن موادی مانند کیک و بیسکوییت به جای صبحانه بسیار اشتباه است.بر اساس تحقیقات انجام شده این مواد هیچ فایده ای برای بدن شما ندارد بلکه باعث احساس سیری موقت در شما می گردد و سیستم گوارش شما را دچار اختلال می کند.حتما برای وعده صبحانه خود وقت کافی بگذارید.و از مواد غذایی سالم تغذیه کنید.

استفاده از قند در چای یا قهوه
اشتباه در وعده صبحانه

قهوه و چای دارای فواید متعددی برای بدن است اما هنگامی که به آن ها قند اضافه می کنید این مواد ارزش غذایی خود را از دست می دهند و باعث افزایش وزن می گردند.برای جلوگیری از افزایش وزن قهوه و چای خود را ساده مصرف کنید.

اگر کمبود آهن دارید این صبحانه را درست کنید
بخوانید

مصرف نکردن صبحانه به مقدار لازم

بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که در وعده صبحانه خود مواد مغذی دریافت نکنند در طول روز بیش تر احساس گرسنگی می کنند و در نتیجه میزان کالری در یافتی آن ها افزایش می یابد.

کم خوردن در صبحانه هیچ وقت گزینه مناسبی نبوده است.زیرا باعث کاهش انرژی شما در طول روز و افزایش میل شما به خوردن شیرینی جات می گردد.شما باید در وعده صبحانه از مواد غذایی استفاده کنید که شما را تا وعده ناهار سیر نگه دارد.این به معنای دریافت کالری زیاد نیست.شما می توانید از مواد غذایی شامل پروتئین ،فیبر و چربی های سالم استفاده کنید که باعث احساس سیری در شما می شود.بدون اینکه باعث افزایش وزن در شما شود.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
صد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا