میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

کدام ویتامین باعث کاهش خطر ابتلا به نقرس میشود؟

نقرس نوعی آرتریت است که در نتیجه وضعیتی به نام هیپراوریسمی رخ می‌دهد. تجمع اسید اوریک باعث انباشته شدن کریستال‌ها در بافت نرم و مفاصل می‌شود. نقرس به طور معمول به طور ناگهانی عود پیدا می‌کند و باعث درد، قرمزی و تورم در مفاصل می‌شود.

تبلیغ در عصر ترکیه

نقرس می‌تواند یک مفصل یا چندین مفصل را به طور هم‌زمان تحت تاثیر قرار دهد و به ویژه اغلب در انگشت شست پا رخ می‌دهد. از آنجایی که نقرس بسیار دردناک است و می‌تواند با گذشت زمان بدتر شود، بسیاری از مبتلایان به این بیماری مشتاق‌اند تا راه‌هایی برای جلوگیری از وقوع حملات پیدا کنند و همچنین درمان مناسبی برای زمان عود این بیماری بیابند.

از آنجایی که نقرس بسیار دردناک است و می‌تواند با گذشت زمان بدتر شود، بسیاری از مبتلایان به این بیماری مشتاق‌اند تا راه‌هایی برای جلوگیری از وقوع حملات پیدا کنند و همچنین درمان مناسبی برای زمان عود این بیماری بیابند.

اگر به دنبال یک رویکرد طبیعی‌تر برای درمان حملات نقرس یا جلوگیری از وقوع آن‌ها در وهله اول هستید، ممکن است بخواهید گزینه‌هایی مانند مصرف مکمل‌ها را در نظر بگیرید. ویتامین C یکی از مکمل‌های مفید برای کاهش خطر ابتلا به نقرس است. البته توجه داشته باشید که پیش از مصرف این مکمل‌ها با پزشک خود مشورت نمایید.

ویتامین C و نقرس
ویتامین C یک ویتامین ضروری است که به بدن در ساخت، ترمیم و حفظ بافت‌ها کمک می‌کند. این ویتامین که به عنوان آسکوربیک اسید نیز شناخته می‌شود، نوعی آنتی اکسیدان است. به این معنی که به بدن کمک می‌کند تا از خود در برابر رادیکال‌های آزاد دفاع کند.

با این حال وقتی صحبت از نقرس به میان می‌آید، به نظر می‌رسد مفید بودن آن بستگی به ابتلای قبلی به نقرس دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که ویتامین C می‌تواند در پیشگیری از نقرس مفید باشد.

یک مطالعه در سال 2009 فواید بالقوه ویتامین C را در تقریبا 47000 مرد بدون سابقه نقرس بررسی کرد. محققان دریافتند که بین مصرف ویتامین C و خطر ابتلا به نقرس رابطه وجود دارد. آن‌ها همچنین خاطر نشان کردند که به نظر می‌رسد دوز بالاتری از این ویتامین که هنوز در محدوده نسبتا معمولی قرار دارد، نسبت به دوز پایین‌تر فواید بیشتری نشان می‌دهد.

تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که دوز متوسط ویتامین C ممکن است به افرادی که از قبل مبتلا به نقرس هستند، کمک چندانی نکند. یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که به نظر نمی‌رسد مصرف روزانه 500 میلی گرم ویتامین C به طور قابل توجهی سطح اورات را کاهش دهد.

شما می‌توانید برای افزایش دریافت ویتامین سی نسبت به خرید قرص ویتامین C اقدام کنید . همچنین می‌توانید میزان مصرف میوه‌ها و سبزیجات غنی از این ویتامین را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.

قرص امگا 3
متخصصان اغلب اسیدهای چرب امگا 3 را که در مکمل‌های روغن ماهی یافت می‌شود، برای تقویت سلامت قلب توصیه می‌کنند. اما این مکمل‌ها همچنین ممکن است برای افراد مبتلا به نقرس مفید باشند، زیرا التهاب را کاهش می‌دهند که یکی از علائم اصلی این بیماری است.

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا به جای مصرف مکمل، فقط ماهی نخورید؟ برخی از انواع ماهی‌ها حاوی سطوح بالتری از مواد شیمیایی به نام پورین هستند که می‌تواند نقرس را تشدید کند زیرا سطح اوریک اسید را افزایش می‌دهد. اما روغن ماهی که به شدت تقطیر شده است، نباید حاوی این پورین‌ها باشد. شما می‌توانید به راحتی با خرید قرص امگا 3 از تامین نیاز به این مواد مغذی در بدن اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی
درمورد پیشگیری و درمان نقرس شما انتخاب‌های زیادی از جمله درمان‌های بالینی، ویتامین‌ها و مکمل‌های دیگر دارید که در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به شرح آن پرداختیم. اگر به نظر می‌رسد یک درمان برای شما موثر نیست، ممکن است درمان دیگری وجود داشته باشد که مناسب شما باشد؛ در نتیجه در رابطه با گزینه‌های خود حتما با پزشک مشورت نمایید.

منبع
مثبت سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا