میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
پوست و مو

چطور از پیری پوست در ناحیه گردن جلوگیری کنیم؟

پوست گردن با افزایش سن به‌طور طبیعی رطوبت اولیه‌اش را از دست می‌دهد. بنابراین هرچقدر که سن شما بیشتر می‌شود، باید مرطوب‌سازی پوست گردن را با جدیت بیشتری دنبال کنید. ترکیباتی مانند عسل مانوکا، اسید هیالورونیک و سرامیدها می‌توانند از خشکی پوست گردن جلوگیری کنند.

تبلیغ در عصر ترکیه

بخش‌های خاصی از پوست ما همیشه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، درحالی که بسیاری از ما تصور می‌کنیم که محصولات مراقبت از پوست (از مرطوب‌کننده تا ضدآفتاب) فقط برای پوست صورت و دست‌ها طراحی شده‌اند. همین تصور اشتباه باعث می‌شود که پوست ظریف بعضی از قسمت‌های بدن مانند گردن را نادیده بگیریم و فقط زمانی به آنها توجه کنیم که شدیدا دچار علائم پیری شده‌اند.

اگر می‌خواهید که از شکل‌گیری علائم پیری پوست در ناحیه گردن جلوگیری کنید، مراقبت از پوست گردن باید به بخشی از روتین روزانه شما تبدیل شود.

چرا پوست گردن با پوست دیگر قسمت‌های بدن تفاوت دارد؟

مطالعه منتشرشده در Journal of Cosmetic Chemists نشان می‌دهد که پوست گردن از پوست گونه‌ها هم نازک‌تر است و معمولا همیشه با نور آفتاب تماس پیدا می‌کند.

علاوه بر این، پوست گردن ذاتا رطوبت طبیعی‌اش را راحت‌تر از دست می‌دهد. بنابراین ترکیب دو ویژگی، یعنی نازکی و دفع رطوبت طبیعی پوست، می‌تواند سرعت شکل‌گیری علائم پیری پوست را در ناحیه گردن افزایش بدهد و مشکلاتی مثل چین‌وچروک یا افتادگی پوستی را به‌وجود بیاورد.

چطور از پوست گردن مراقبت کنیم؟

1. محافظت از رطوبت طبیعی پوست گردن

پوست گردن با افزایش سن به‌طور طبیعی رطوبت اولیه‌اش را از دست می‌دهد. بنابراین هرچقدر که سن شما بیشتر می‌شود، باید مرطوب‌سازی پوست گردن را با جدیت بیشتری دنبال کنید. ترکیباتی مانند عسل مانوکا، اسید هیالورونیک و سرامیدها می‌توانند از خشکی پوست گردن جلوگیری کنند.

پوست گردن ذاتا خیلی راحت آلودگی‌ها و ذرات باقیمانده از محصولات آرایشی را به خود جذب می‌کند و درنتیجه احتمال شکل‌گیری جوش‌های پوستی در این ناحیه از بدن زیاد است. بنابراین حفظ پاکیزگی و تمیزی پوست گردن از بروز جوش‌های پوستی در این قسمت از بدن جلوگیری می‌کند.

2. محافظت از پوست گردن در برابر نور خورشید

محافظت از پوست گردن در برابر پرتوهای آسیب‌زای خورشید بسیار مهم است زیرا همین پرتوها می‌توانند احتمال شکل‌گیری چین‌وچروک‌های پوستی را در پوست گردن شدیدا افزایش بدهند. پس علاوه بر استفاده روزانه از ضدآفتاب برای پوست صورت، باید از این محصولات برای پوست گردن هم استفاده کنید.

3. استفاده هوشمندانه از لایه‌برداری

لایه‌برداری قطعا یکی از ترفندهای هوشمندانه برای محافظت از جوانی و شادابی پوست گردن است زیرا سلول‌های پوستی مرده را از بافت پوست جدا می‌کند و مانع از انسداد روزنه‌های پوستی در ناحیه گردن می‌شود. کسانی که لایه‌برداری را به‌طور منظم و با فواصل زمانی مناسب برای پوست گردن انجام می‌دهند، جوانی و شادابی پوست گردن را در سنین بالاتر هم در سطح مطلوبی حفظ می‌کنند.

امروزه سرم‌ها و کرم‌های ضدپیری باکیفیتی برای محافظت از استحکام و انعطاف‌پذیری پوست ساخته شده‌اند که گزینه‌های مناسبی برای محافظت از پوست گردن هستند. بنابراین با استفاده از همین محصولات چندکاره می‌توانید علائم پیری پوست را در ناحیه پوست گردن به حداقل برسانید و از پیشروی این علائم پیری پوست جلوگیری کنید.

البته اگر شدت افتادگی پوست یا چین‌وچروک‌های پوستی در ناحیه گردن زیاد باشد، معمولا محصولات موضعی نمی‌توانند به شما کمک کنند و درنتیجه باید با متخصصان پوست‌ومو برای استفاده از شیوه‌های درمانی مناسب مشورت کنید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
سلامت

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا