میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

پل 2000 ساله این بار هم جان سالم به در برد

تبلیغ در عصر ترکیه

در جریان زلزله های 7.6 و 7.7 ریشتری ترکیه، بناهای زیادی از جمله برخی مجتمع های مسکونی نوساز فرو ریختند و تا کنون مرگ حدود 48 هزار نفر در این کشور بر اثر زلزله تایید شده است. با این حال، برخی سازه های بسیار قدیمی که در طول تاریخ زلزله های زیادی را تجربه کرده اند از این زمین لرزه دهشتنتک نیز جان سالم به در برده اند.

به گزازش عصر ترکیه، یکی از این بناها، پلی است که در شهر باستانی انتاکیه ترکیه قرار داد و در زمان امپراتوری روم ساخته شده و نزدیک به 2000 سال قدمت دارد.
این پل به حدی محکم است که بعد از این همه سال، حتی خودروهای سبک نیز قادر به تردد از روی آن هستند.

انتاکیه (که انطاکیه هم نوشته می شود) یکی از شهرهای مهم و باستانی در ترکیه است. این شهر در دورهای تاریخی مختلف همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده‌است. و زمانی پایتخت تمدن سوریه باستان بوده و تا قرن هفتم میلادی قبل از فتح توسط مسلمان مرکز دینی و استقرار کلیساهای مسیحی در منطقه بوده‌است.

این شهر در دوران حکومت سلوکیان پایتخت این کشور بوده و پس از شهرهای رم و اسکندریه سومین شهر بزرگ و پراهمیت در جهان باستان به‌شمار می‌رفته‌است.

در سال ۱۸۴۲ زلزله مهیبی این شهر را به ویرانه‌ای تبدیل کرد و امسال نیز تاریخ تکرار و انتاکیه با زلزله ای مهیب ویران شد ولی این پل، بار دیگر جان سالم به در برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا