میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
جامعه

موسسه یونس امره در سال 2023 به یک میلیون نفر زبان تُرکی آموزش خواهد داد

موسسه یونس امره ترکیه در سال 2023 به 1 میلیون شهروند خارجی زبان تُرکی آموزش خواهد داد.

تبلیغ در عصر ترکیه

شرف آتش، رئیس موسسه یونس امره ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی این موسسه در ده‌ها کشور جهان، گفت که موسسه یونس امره در سال 2023 به 1 میلیون شهروند خارجی دوره‌های آموزش زبان تُرکی ارائه خواهد داد.

آتش با بیان اینکه در سال‌های 2020-2021 به دلیل شیوع جهانی کرونا بیشتر فعالیت‌های آموزشی موسسه یونس امره از طریق فضای مجازی صورت گرفته است، افزود: اما از سال 2022 به ویژه از نیمه دوم سال با کاهش تاثیر کرونا با استقبال گسترده‌ای از سراسر جهان برای برگزاری دوره‌های آموزشی زبان تُرکی مواجه شدیم.

رئیس موسسه یونس امره ترکیه تصریح کرد: این واقعا برای ما خیلی ارزشمند است. درخواست‌های زیادی برای افتتاح مراکز موسسه از طرق رسمی، وزارت خارجه و دیدارهای دوجانبه دریافت کردیم که منحصرا محدود به کشورهای منطقه نیست و بسیاری از این درخواست‌ها از کشورهای آمریکای لاتین و آسیای شرقی بوده است. این مساله نیز برای ترکیه و همچنین زبان و فرهنگ کشور بسیار ارزشمند است.

وی گفت در برخی از کشورها براساس توافق‌نامه‌های امضا شده برنامه «تُرکی را انتخاب می‌کنم» را با همکاری مدارس ابتدایی و دبیرستان‌ها آغاز کردیم و بدین ترتیب زبان تُرکی به عنوان درس انتخابی در مدارس این کشورها به دانش آموزان ارائه می‌شود.

شرف آتش در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: موسسه یونس امره 10 سال پیش افتتاح شد و هم اکنون دارای بیش از 80 مرکز در پنج قاره جهان است. در نظر داریم در صدمین سال تاسیس جمهوری در کشور شمار مراکز یونس امره در کشورهای خارجی را به 100 مرکز افزایش دهیم. هم اکنون 85 مرکز فعال در سراسر جهان داریم و طی سال جاری با افتتاح 15 مرکز دیگر این تعداد را به 100 مرکز خواهیم رساند.

وی ادامه داد: در سال 2023 برای ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به یک میلیون خارجی و آموزش زبان تُرکی به آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم. این برنامه را در چارچوب دوره‌های آموزشی حضوری و مجازی مراکز یونس امره و همچنین پروژه ارائه زبان تُرکی به عنوان درس انتخابی در مدارس کشورهای مختلف اجرا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا