میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آشپزی

طرز تهیه ۶ نوع ترشی بسیار خوشمزه و پرطرفدار با بادمجان

بادمجان ، یکی از انواع میوه‌های محبوب خانواده‌ی بادنجانیان است. بادمجان، کاربردها و خواص بسیار زیادی دارد که تهیه انواع ترشی یکی از پرطرفدارترین موارد مصرف آن است.

بادمجان انواع مختلفی دارد، بادمجان سیاه، بادمجان سفید و بادمجان بنفش از شناخته شده‌ترین انواع بادمجان‌ها هستند.

ما امروز در این بخش ۶ روش برای تهیه انواع ترشی بادمجان را به صورت مرحله به مرحله با ذکر تمام نکاتی که در تهیه این ترشی‌ها باید بدانید را جمع‌آوری کرده‌ایم و در قالب این مقاله با شما به اشتراک خواهیم گذاشت پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱- ترشی مخلوط بادمجان
ترشی مخلوط بادمجان یکی از رنگانگ ترین و جذاب‌ترین ترشی‌های است که می‌توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید. انتخاب مواد تشکیل دهنده این ترشی مناسب با سلیقه شما قابل تغییر است.

مخلوط بادمجان

مواد لازم جهت تهیه ترشی مخلوط بادمجان:

گل کلم۵۰۰ گرم
کرفس۲ ساقه
خیار متوسط۱۰ عدد
هویج متوسط۵ عدد
سبزی ترشی۶ قاشق غذاخوری
پیاز۴ عدد
سیر۶ بوته
نمک، ادویه ترشی، فلفل، گلپر و سیاه دانهبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی مخلوط بادمجان
این ترشی یکی از ترشیجات کم‌دردسر و ساده‌ای است که طی ۳ مرحله بسیار ساده آماده می‌شود. مرحله اول، آماده سازی مواد اولیه ترشی است همه مواد ترشی را بشویید و کاملا خشک کنید سپس به ابعاد دلخواه برش زنید. در دومین مرحله ادویه‌ها را به ترکیب مواد خرد شده بیفزایید و همه مواد را بهم زنید. مرحله سوم زمان افزودن سرکه است و در نهایت ترشی را به ظروف نگهدارنده مناسبی انتقال دهید.

۲- ترشی بادمجان شکم پر
ترشی بادمجان شکم‌پر یکی از جذاب‌ترین انواع ترشی با بادمجان است که طرفداران بسیا ر زیادی دارد. با مواد اولیه در دسترس و ساده‌ای تهیه می شود. بهتر است از بادمجان‌های کوچک و گوشتی استفاده کنید. این بادمجان‌ها نامشان بادمجان مخصوص ترشی است و ابعاد کوچکی دارند اما اگر این بادمجان‌ها را در دسترس نداشتید می‌توانید از سایر انواع بادمجان استفاده کنید.

بادمجان شکم پر

مواد لازم جهت تهیه ترشی بادمجان شکم پر:

بادمجان۳ کیلوگرم
سبزی تازه (گشنیز، نعنا،ترخون و تره)۱ کیلوگرم
سرکه انگور۱/۵ لیتر
نمک، ادویه ترشی، فلفل گلپر و سیاه دانهبه مقدار دلخواه

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر
مرحله اول، آماده سازی مواد اولیه درون شکم بادمجان‌ها است. سبزیجات معطر را بشویید و خشک کنید و با کمک میکسر یا خردکن خرد کنید. مقداری گلپر و سیاه دانه به سبزی‌ها بیفزایید و همه مواد را با هم ترکیب کنید. در دومین مرحله بادمجان‌ها را به خوبی بشویید و خشک کنید سپس شکافی از انتها تا میانه آن‌ها ایجاد کنید.

در مرحله سوم ، نمک، فلفل، ادویه ترشی را در سرکه حل کنید و در قابلمه مناسبی بریزید، بادمجان‌ها را درون قابلمه ریخته و قابلمه را روی حرارت قرار دهید. ۱۰-۱۵ دقیقه زمان دهید تا بادمجان‌ها در سرکه بجوشند. پس از گذشت زمان فوق آن‌ها را از سرکه خارج کنید و منتظر بمانید تا خنک شوند. در چهارمین مرحله از ترکیب سبزیجات درون شکم بادمجان‌ها گذارید و آن‌ها را به ظروف نگهدارنده ترشی منتقل کنید.

۳- ترشی بادمجان کبابی گیلانی
این ترشی با عطر و طعم منحصربه فردی که دارد یکی از خوشمزه‌ترین انواع ترشی بادمجان است.

بادمجان کبابی گیلانی

مواد لازم جهت تهیه ترشی بادمجان کبابی:

بادمجان۱/۵ کیلوگرم
سیر۵ حبه
سرکه۱/۵ پیمانه
گوجه فرنگی۲ عدد
سبزیجات معطر خرد شده۱/۵ پیمانه
نمک۱ قاشق غذاخوری
سیاه‌دانه۱ قاشق غذاخوری
فلفل تند۴ عدد
گلپر آسیاب شده۱ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه ترشی بادمجان کبابی
مواد تشکیل دهنده این ترشی کاملا متناسب با ذائقه و سلیقه شما قابل تغییر است. در مرحله اول به سراغ آماده‌سازی سبزیجات شسته شده روید، آن‌ها را خشک کنید و با کمک میکسر خرد کنید. در دومین مرحله بادمجان‌های شسته شده را روی حرارت کباب کنید تا کاملا پخته شوند و پوست آن‌ها را بگیرید. مرحله سوم، گوجه‌های شسته شده را همانند بادمجان‌ها روی حرارت کباب کنید.

در مرحله چهارم، گوجه‌های کباب شده را پوست بگیرید و با کمک میکسر یا کوشکوب له کنید. پنجمین مرحله نمک، سیاه‌دانه، پودر گلپر و سرکه را با هم ترکیب کنید. در ششمین مرحله همه مواد را درون ظرفی ترکیب کنید و در مرحله هفتم به ظروف نگهدارنده منتقل کنید.

۴- ترشی بادمجان با رب انار
شاید نام این ترشی را کمتر شنیده باشید. ترشی بادمجان با رب انار طعم بسیار جذاب و متفاوتی دارد که یک بار امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.

بادمجان با رب انار

مواد لازم جهت تهیه ترشی بادمجان با رب انار:

بادمجان۱ کیلوگرم
سیر۶-۷ عدد
رب انار۱ پیمانه
سرکه۲ پیمانه
زرشک۱/۲ پیمانه
نمک۲ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه ترشی بادمجان با رب انار
طعم رب انار در طعم نهایی این ترشی نقش به‌سزایی دارد پس بهتر است از رب انار خوش‌طعم و مرغوب استفاده کنید. در اولین مرحله برای تهیه ترشی بادمجان با رب انار باید به سراغ بادمجان‌ها روید، آن‌ها را بشویید و خشک کنید. حال بادمجان‌ها را به شکل مکعبی خرد کنید. دومین مرحله باید بادمجان‌های خرد شده را با مقداری سرکه به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید سپس از روی حرارت برداشته و منتظر بمانید تا کاملا خنک شود.

در سومین مرحله سیرا را بشویید و خرد کنید. چهارمین مرحله زمان ترکیب کردن همه مواد ترشی فرا می‌رسد، همه مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده و در نهایت به شیشه‌های نگهدارنده منتقل کنید.

۵- ترشی بادمجان لیته
ترشی بادمجان لیته با طعمی بسیار جذاب را در کنار هر غذای می‌توانید سرو کنید. این ترشی خوشمزه ترکیب هماهنگی از تندی و ترشی دارد.

بادمجان لیته

مواد لازم جهت تهیه ترشی لیته بادمجان:

بادمجان۱ کیلوگرم
سیر۵ حبه
سرکه۱/۲ پیمانه
هویج۲ عدد
فلفل دلمه رنگی۲ عدد
فلفل۳ عدد
تخم گشنیز۱/۲ قاشق چای‌خوری
زردچوبهبه مقدار لازم
فلفل سیاه۱/۲ قاشق چای‌خوری
جعفری، نعنا و ترخون۲ قاشق غذاخوری
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان
مواد تشکیل دهنده این ترشی نیز مطابق با ذائقه و سلیقه شما قابل تغییر است. در اولین مرحله برای تهیه ترشی لیته بادمجان به سراغ شستن و خرد کردن بادمجان‌ها روید. مرحله دوم باید بادمجان‌های خرد شده را با ترکیب آب و سرکه بپزید. در سومین مرحله هویج وسیر را پوست بگیرید و پوره کنید.

چهارمین مرحله زردچوبه و نیمی از مواد خرد شده را به بادمجان‌ها بیفزایید و زمان دهید تا آب آن کاملا تبخیر شود. پنجمین مرحله باید به کمک میکسر بادمجان‌ها را پوره کنید. در ششمین مرحله تمام مواد را با هم ترکیب کرده و به شیشه‌های نگهدارنده منتقل کنید.

۶- ترشی پوست بادمجان
شاید نام این ترشی را کمتر شنیده باشید، ترشی پوست بادمجان با مواد اولیه ساده و در دسترسی به راحتی تهیه می‌شود.

پوست بادمجان 2

مواد لازم جهت تهیه ترشی پوست بادمجان:

پوست بادمجان۲۵۰ گرم
سرکه۳ پیمانه
آب۱/۵ پیمانه
سیر۲-۳ حبه
نمک و شکربه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی پوست بادمجان
این ترشی طعم و رنگ جذاب و متفاوتی نسبت به سایر ترش‌ی‌ها دارد. در اولین مرحله به سراغ آماده‌سازی پوست بادمجان‌ها روید آن ها را بشویید و به خوبی خشک کنید. حال مطابق با سلیقتان پوست بادمجان‌ها را خرد کنید. مرحله دوم زمان آماده سازی سس ترشی است که باید نمک، شکر، سرکه، آب و فلفل را به خوبی با هم ترکیب کنید.

در سومین مرحله پوست‌های ترشی را به همراه سسی که در مرحله قبل تهیه کرده‌اید بجوشانید. چهارمین مرحله پس از خنک شدن محتوای ترشی آن را به شیشه‌های نگهدارنده منتقل کنید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
اکالا بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا