میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

سفر قریب‌الوقوع دبیرکل ناتو به ترکیه

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو برای دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و مذاکره در خصوص عضویت سوئد در ناتو به زودی از ترکیه دیدن خواهد کرد.

ینس استولتنبرگ در اسلو به سوالات روزنامه‌نگاران پاسخ داد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو برای دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و مذاکره در خصوص عضویت سوئد در ناتو به زودی از ترکیه دیدن خواهد کرد.

استولتنبرگ قبل از اجلاس غیررسمی وزرای امور خارجه کشورهای عضو ناتو در اسلو پایتخت نروژ به سوالات روزنامه‌نگاران پاسخ داد.

استولتنبرگ در پاسخ به سوالی پیرامون عضویت ناتو در سوئد گفت: اولیل هفته جاری با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تلفنی گفت‌وگو کردیم. در آینده‌ای نزدیک به آنکارا سفر خواهم کرد. تاریخ قطعی هنوز مشخص نیست.

ینس استولتنبرگ در پاسخ به این سوال که در خصوص پروتکل مشارکت سوئد در ناتو چه به پیامی به ترکیه دارد اعلام کرد: عضویت سوئد در ناتو هم برای سوئد، هم برای کشورهای اسکاندیناوی و منطقه بالتیک و هم برای کلیه اعضای ناتو، البته که برای ناتو و دیگر کشورهای هم‌پیمان نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت. مضافا بر اینکه از امروز اول جون قانون مبارزه با تروریسم در سوئد به مورد اجرا گذاشته می‌شود. این همچنین گواه بر این خواهد بود که سوئد به تعهدات ناشی از تفاه‌منامه سه گانه منعقده بین سوئد، ترکیه و فنلاند در مادرید عمل کرده است. برخی نگرانی‌های مشروع در این زمینه را نباید فراموش کرد زیرا هیچ کشور عضو ناتو به اندازه ترکیه در معرض حملات تروریستی قرار نگرفته است. به همین خاطر همکاری با ترکیه علیه هر نوع تروریسم برای ما حائز اهمیت است. اطمینان دارم که ترکیه پرتکل مشارکت سوئد در ناتو را به زودی تایید خواهد کرد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا