میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
سیاست

تمجید و ستایس پاپ فرانسیس از ترکیه

لطف‌الله گوک‌تاش سفیر ترکیه در واتیکان مطلبی در این خصوص از حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت

لطف‌الله گوک‌تاش سفیر ترکیه در واتیکان اعلام کرد: تلاش‌های ترکیه برای میانجی‌گری بین روسیه و اوکراین با تقدیر و تحسین واتیکان مواجه گردیده است.

گوک‌تاش از حساب توییتر خود نوشت: به مناسبت فرا رسیدن سال میلادی جدید با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان که سفرای کشورهای خارجی در واتیکان را به حضور پذیرفت، دیدار کردم.

لطف‌الله گوک‌تاش سفیر ترکیه در واتیکان ضمن اشاره به اظهارات پاپ فرانسیس که در دیدار با وی گفته است: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه باید به تلاش‌های خود برای برقراری صلح ادامه دهد تاکید کرده است: تلاش‌های ترکیه برای پادرمیانی در جنگ روسیه و اوکراین در واتیکان نیز با تقدیر و تحسین مواجه می‌شود.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی در نشست سنتی سالانه خود با سفرای کشورهای خارجی در واتیکان ضمن جلب دقت به جنگ‌ها و اختلافات در جهان خواستار برقراری صلح شد.

رهبر کاتولیک‌های جهان در ادامه سخنان خود به اهمیت دیپلماسی برای حل اختلافات، ایجاد جو همکاری و تامین نیازهای مشترک تاکید کرد.

پاپ فرانسیس ضمن اشاره به اینکه جنگ روسیه و اوکراین که از 24 فوریه بدین‌طرف ادامه دارد، تنها مرگ و ویرانی به همراه نداشته و در عین‌حال موجب کشته شدن انسان‌ها در نتیجه گرسنگی و سرما شده است گفت: ناگزیرم برای پایان‌یابی فوری به این درگیری بی‌معنی که به‌علت انعکاسات آن در عرصه‌های انرژی و غذایی، تاثیرات مخرب آن در کلیه مناطق جهان از آفریقا گرفته تا خاورمیانه احساس می‌شود، یک‌بار دیگر طرفین را به صلح دعوت کنم.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
تی آر تی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا