میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاترکیه

بازدید آکار از شهرک چادری در ختای

وزیر دفاع ملی ترکیه به همراه ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد کل ارتش کشور در استان ختای بر روند ساخت یک شهرک چادری با همکاری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» نظارت کرد

تبلیغ در عصر ترکیه

خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه به همراه ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد کل ارتش کشور در استان ختای بر روند ساخت یک شهرک چادری با همکاری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» نظارت کرد.

وی طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران در منطقه ساخت این شهرک چادری اعلام کرد که ناتو تصمیم گرفته برای 4 هزار نفر دیگر از زلزله‌زگان چادر ارسال کند.

آکار ضمن اشاره به اینکه ناتو در حال حاضر در ختای برای اقامت موقت 4 هزار زلزله‌زده یک شهرک چادری ایجاد می‌کند، اظهار داشت: مذاکرات لازم با ناتو برای ساخت شهرک چادری دیگری با ظرفیت 4 هزار نفر نیز انجام شده و به توافق رسیدیم.

شهرک چادری که خلوصی آکار به همراه ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد کل ارتش ترکیه بازدید کرد، در زمینی به وسعت 100 هزار متر مربع ایجاد می‌شود و ظرفیت میزبانی از 2 هزار 400 نفر را دارد.

این شهرک چادری شامل واحدهایی مانند توالت، حمام، آشپزخانه، سالن غذاخوری، رختشویخانه، ورزشگاه، مرکز بهداشتی، زمین بازی، مسجد، تاسیسات تصفیه آب و دفاتر اداری است.

منبع
تی آر تی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا