میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

این غذا گوشتان را تیز می‌کند

انواع ماهی‌ها می‌توانند فوایدی مانند کاهش علائم آلزایمر و افزایش قدرت شنوایی را دربر داشته باشند. محققان توصیه می‌کنند برای کاهش یا به تعویق انداختن بیماری‌های دوران پیری حداقل دو وعده ماهی در رژیم هفته‌ای گنجانده شود.

تبلیغ در عصر ترکیه

محققان دانشگاه هاروارد در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسیدند که مصرف ماهی می‌تواند باعث افزایش قدرت شنوایی شود.

به گزارش ایرنا، امگا ۳ موجود در ماهی برای مبتلایان به پیرگوشی نیز سودمند است. (پیرگوشی، افت شنوایی است که با افزایش سن بروز می‌کند).

تحقیقات پیشین نشان داده بود که مصرف ماهی می‌تواند ابتلا به بیماری آلزایمر را به تاخیر انداخته و اکنون مطالعات محققان فایده دیگری از ماهی را برملا کرده است.

انواع ماهی‌ها می‌توانند فوایدی مانند کاهش علائم آلزایمر و افزایش قدرت شنوایی را در بر داشته باشند. محققان توصیه می‌کنند برای کاهش یا به تعویق انداختن بیماری‌های دوران پیری حداقل دو وعده ماهی در رژیم هفته‌ای گنجانده شود.

در این تحقیق بیش از ۶۵ هزار نمونه زن مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند. ماهی حاوی اسید‌های چرب امگا ۳ است که باعث بهبود گردش خون در رگ‌ها و عروق خونی می‌شود.

در تحقیقات گذشته، فواید امگا ۳ بر قلب نیز مشخص شده بود، اما ماهی علاوه بر اینکه حاوی پروتئین و آمینو اسید است، می‌تواند احساس سیری را نیز در پی داشته و به کاهش وزن منجر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا