میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سراسر جهان

8 قابلیت جذاب آپدیت جدید تلگرام

حتما کار با هشتگ‌ها در تلگرام را تجربه کرده‌اید. ضربه زدن روی یک هشتگ خاص تمامی محتوای مربوط به آن در چت‌ها و کانال‌های عمومی را نمایش می‌دهد. آپدیت جدید تلگرام این قابلیت را به استوری‌های تلگرام آورده؛ به‌طوری که با انتخاب هشتگ‌های درون یک استوری می‌توانید تمامی استوری‌های مرتبط با آن هشتگ را مشاهده کنید.

تبلیغ در عصر ترکیه

با به پایان رسیدن ششمین ماه از سال ۲۰۲۴ تلگرام هشت قابلیت جذاب را در قالب یک آپدیت جدید به پیام‌رسان محبوب خود اضافه کرد. این آپدیت‌ها علاوه بر بهینه‌سازی تجربه کاربری روی کسب درآمد از این اپلیکیشن نیز تمرکز دارند.

به گزارش گجت نیوز، در ادامه با بروزرسانی‌های جدید این پیام‌رسان که در آستانه یک میلیاردی شدن قرار دارد آشنا خواهیم شد.

هشت قابلیت جذاب آپدیت جدید تلگرام

دو قابلیت جدید افزوده شده به تلگرام مربوط به «مینی اپ‌ها» و خرید محتوای دیجیتال از طریق «ستاره‌های تلگرام» هستند. از سوی دیگر در آپدیت جدید، پیشرفت‌های جالبی هم در حوزه تعاملی‌تر شدن استوری‌های تلگرام حاصل شده است.

در ادامه این قابلیت های آپدیت جدید تلگرام را بررسی خواهیم کرد.

نوار مینی اپ‌ها

تلگرام ادعا می‌کند که در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر تلگرام از مینی اپ‌ها برای خرید، دسترسی به سرویس‌ها و انجام بازی‌ها استفاده می‌کنند.

این افراد از آپدیت بعدی تلگرام می‌توانند تمامی مینی اپلیکیشن‌های خود را در یک نوار کوچک پاپ‌آپ در پایین صفحه نمایش قرار دهند تا امکان پاسخ‌دهی همزمان به پیام‌ها و استفاده از این مینی اپ‌ها در حداقل زمان فعال‌سازی فراهم باشد.

برای کوچک کردن یک مینی اپ و انتقال آن به این نوار جدید تنها لازم است قسمت بالای مینی اپ را گرفته و به پایین بکشیم. از سوی دیگر برای دسترسی مجدد به این مینی اپ نیز باید نوار مربوطه آن را از قسمت پایین صفحه نمایش انتخاب کرده و مینی اپ مورد نظر را برگزید.

پرداخت با استفاده از ستاره‌های تلگرام

ماه گذشته تلگرام از سیستم پرداخت «ستاره‌های تلگرام» برای خرید محتوای دیجیتال در مینی اپ‌ها خبر داد. اکنون آپدیت جدید این پیام‌رسان به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد با پست کردن تصاویر و ویدیوی تبلیغاتی این ستاره‌ها را کسب کنند و برای خرید محتوا از آن‌ها استفاده نمایند.

تولیدکنندگان محتوا می‌توانند هم از این ستاره‌ها برای تبلیغ کانال خود و جذب مخاطب بیشتر بهره ببرند و هم آن‌ها را به رمزارزتبدیل کرده و برداشت نمایند.

هشتگ تلگرام

جستجو در استوری‌ها به کمک هشتگ

حتما کار با هشتگ‌ها در تلگرام را تجربه کرده‌اید. ضربه زدن روی یک هشتگ خاص تمامی محتوای مربوط به آن در چت‌ها و کانال‌های عمومی را نمایش می‌دهد. آپدیت جدید تلگرام این قابلیت را به استوری‌های تلگرام آورده؛ به‌طوری که با انتخاب هشتگ‌های درون یک استوری می‌توانید تمامی استوری‌های مرتبط با آن هشتگ را مشاهده کنید.

این قابلیت جدید می‌تواند برای توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان محتوا بسیار حائز اهمیت باشد و کمک بسزایی به دیده شدن کانال و پروفایل آن‌ها کند.

جستجوی استوری‌ها از طریق مکان

در آپدیت جدید تلگرام افرادی که زیاد سفر می‌روند می‌توانند یک تگ مرتبط با مکان را در استوری‌های خود قرار دهند تا سایر افراد با استفاده از آن‌ها بتوانند سایر تصاویر مرتبط با آن مکان را مشاهده کنند.

کلیک کردن روی تگ‌های موقعیت دقیقا مانند هشتگ‌هاست و استوری‌ها و پست‌های مرتبط با آن مکان را به نمایش درمی‌آورد. البته طبیعتا تنها استوری‌های عمومی در نتایج این جستجو نمایان شده و استوری‌های شخصی یا مخفی به عموم کاربران نشان داده نخواهند شد.

ابزارک مربوط به قرار دادن لینک در استوری

آپدیت جدید پیام‌رسان تلگرام به کاربران پریمیوم اجازه می‌دهد تا با افزودن یک «ابزارک لینک» در استوری خود، لینک مدنظرشان را مطابق نظر خود طراحی و تزیین کرده و به مخاطبین خود نشان دهند.

این لینک بسیار شخصی‌سازی‌پذیر است و می‌توان بخش‌های مختلفی از آن اعم از رنگ پس‌زمینه، آدرس لینک و دیگر جلوه‌های بصری آن را مطابق نظر خود تغییر داد.

جایزه برای توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان محتوا

سیستم جدید ستاره‌های تلگرام از این پس هم به توسعه‌دهندگان محتوا و سرویس‌های دیجیتالی و هم به تولیدکنندگان محتوا اجازه خواهد داد که ستاره‌های کسب‌شده خود را یا صرف خرید ارز دیجیتال Toncoin کنند و یا به‌طور مستقیم برای بخش تبلیغات تلگرام مورد استفاده قرار دهند.

تلگرام در فرآیند تبدیل ستاره‌ها با سایر ارزها تقریبا هیچ کمیسیونی از کاربران دریافت نکرده و حتی در صورت ورود به بخش Telegram Ads تخفیفی سی درصدی را هم برای سیستم‌های پرداخت شخص ثالث در نظر خواهد گرفت.

ton

تبدیل ستاره‌ها به رمزارز Toncoi

اگر ستاره‌های زیادی در تلگرام کسب کرده باشید، می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را به رمزارز Toncoin تبدیل کرده و از این طریق درآمدزایی مستقیم داشته باشید. Toncoin اکنون رمزارزشی معتبر و شناخته‌شده در شبکه‌های مالی دیجیتالی به شمار رفته و بدون هیچ مشکلی قابل معاوضه با سایر رمزارزهاست.

تخفیف تبلیغات برای تولیدکنندگان محتوا و توسعه‌دهندگان

در آپدیت جدید تلگرام توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان محتوا این قابلیت را دارند که با خرج کردن ستاره‌های خود از تخفیف‌هایی تا سقف ۳۰ درصد برای تبلیغات کانال یا بات خود برخوردار شوند. این کار طبیعتا هزینه تبلیغات برای کاربران را به‌طور قابل توجهی کاهش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا