میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

2 دانشگاه از ترکیه در بین 10 دانشگاه برتر جهان

2 دانشگاه ترکیه در 100 دانشگاه برتر، 4 دانشگاه در 200 دانشگاه برتر و 8 دانشگاه در 300 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی "THE 2024 Dünya Üniversiteler Etki Sıralaması" قرار گرفتند.

تبلیغ در عصر ترکیه

دانشگاه فنی استانبول (İTÜ) و دانشگاه عبدالله Gül در رتبه‌بندی جهانی Times Higher Education (THE) در سه دسته “آموزش با کیفیت”، “پایان دادن به فقر” و “اقدام برای آب و هوا” در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از yenisafak، این دستاورد ارزشمند، نشان‌دهنده تعهد و تلاش بی‌وقفه دانشگاه‌های ترکیه در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار و ارائه آموزش باکیفیت به دانشجویان است.

رتبه‌های درخشان در سطح جهانی:

دانشگاه فنی استانبول (İTÜ): این دانشگاه در “آموزش با کیفیت” رتبه 5 را کسب کرد و جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در این زمینه تثبیت کرد.

دانشگاه عبدالله Gül: این دانشگاه در دو دسته “پایان دادن به فقر” و “اقدام برای آب و هوا” به ترتیب رتبه‌های 5 و 7 را از آن خود کرد و تعهد خود را به حل چالش‌های جهانی نشان داد.

در مجموع، 2 دانشگاه ترکیه در 100 دانشگاه برتر، 4 دانشگاه در 200 دانشگاه برتر و 8 دانشگاه در 300 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی “THE 2024 Dünya Üniversiteler Etki Sıralaması” قرار گرفتند.

42 دانشگاه از ترکیه در بین 1000 دانشگاه برتر جهان جای دارند

این رتبه‌بندی توسط موسسه Times Higher Education (THE) انجام می‌شود و 17 شاخص در چهار حوزه پژوهش، مدیریت، خدمات اجتماعی و آموزش را برای ارزیابی 2152 دانشگاه از 125 کشور و منطقه در نظر می‌گیرد.

این دستاورد، گامی مهم در جهت ارتقای جایگاه آموزش عالی در ترکیه و نشان‌دهنده پتانسیل بالای دانشگاه‌های این کشور برای رقابت در سطح جهانی است. همچنین، این امر نشان‌دهنده تعهد دانشگاه‌های ترکیه به حل مسائل جهانی و کمک به ایجاد جامعه‌ای پایدار و عادلانه برای همه است.

دانشگاه استانبول 1

16 دانشگاه از ترکیه در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند!

رتبه‌بندی Times Higher Education (THE) نشان‌دهنده پیشرفت چشمگیر ترکیه در آموزش عالی است.

16 دانشگاه ترکیه در بین 200 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی THE 2024 Impact Rankings قرار گرفتند. این تعداد، ترکیه را به کشوری با بیشترین تعداد دانشگاه در این رده تبدیل می‌کند.

15 دانشگاه ترکیه در بین 100 دانشگاه برتر جهان در 17 شاخص مربوط به اهداف توسعه پایدار (SDGs) قرار گرفتند. این دستاورد نشان‌دهنده تعهد قوی دانشگاه‌های ترکیه به توسعه پایدار است.

1 دانشگاه ترکیه در بین 10 دانشگاه برتر جهان در زمینه “آموزش با کیفیت” قرار گرفت. این امر نشان‌دهنده کیفیت بالای آموزش در دانشگاه‌های این کشور است.

ترکیه با 100 دانشگاه، پس از هند، دومین کشور جهان از نظر تعداد دانشگاه در رتبه‌بندی THE است.

دانشگاه‌های ترکیه در 15 SDG از 17 SDG در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. این امر نشان‌دهنده تعهد گسترده دانشگاه‌های این کشور به حل مسائل جهانی مانند فقر، گرسنگی، نابرابری جنسیتی و تغییرات آب و هوایی است.

دانشگاه فنی استانبول (İTÜ) در بین 10 دانشگاه برتر جهان در زمینه “آموزش با کیفیت” قرار گرفت. این دانشگاه همچنین در رتبه‌بندی کلی “THE Impact Rankings” در رده 34 قرار گرفت.

دانشگاه عبدالله Gül در دو SDG “پایان دادن به فقر” و “اقدام برای آب و هوا” به ترتیب رتبه‌های 5 و 7 را کسب کرد. این امر نشان‌دهنده تعهد این دانشگاه به حل دو چالش مهم جهانی است.

Phil Baty، مسئول روابط جهانی THE: “این که دانشگاه‌های ترکیه در سه SDG جداگانه در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند، دستاوردی فوق‌العاده چشمگیر است. این امر به ویژه با توجه به افزایش قابل توجه رقابت جهانی در این رتبه‌بندی، که 447 دانشگاه بیشتر از سال گذشته در آن شرکت کرده‌اند، قابل توجه است.”

این رتبه‌بندی نشان‌دهنده پیشرفت چشمگیر ترکیه در آموزش عالی در سال‌های اخیر است. تعهد قوی دانشگاه‌های این کشور به توسعه پایدار، آموزش با کیفیت و حل مسائل جهانی، آنها را به بازیگران کلیدی در صحنه آموزش عالی جهانی تبدیل کرده است.

2 دیدگاه

  1. ترکیه افتخار جهان اسلام ….
    برای تنها کشوری که زبان و تاریخ و فرهنگش بیا من یکی هست و در سطح جهانی می درخشد خوشحالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا