میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

10 راهکار برای دیزاین اتاق کنفرانس کوچک ایده آل

بارها شنیده اید که می گویند محدودیت مادر خلاقیت است. شاید این جمله همواره درست نباشد؛ اما گاهی بسیار جواب می هد. 10 راهکار پیش رو نیز از همین اصل برآمده است. ممکن است زمانی که با محدودیت ابعاد اتاق کنفرانس روبه رو می شوید، تصور کنید امکانات و فضای زیادی برای طراحی ندارید. این اشتباه را نکنید! چون ابعاد اتاق، تمام ماجرا نیست. در همین راستا، نکات زیر راهکارهای کاربردی طراحی اتاق کنفرانس کوچک را با شما در میان می گذارد تا با ابزارهای ساده و در دسترس، محیطی تاثیر گذار و بی نظیر داشته باشید.

تبلیغ در عصر ترکیه

با 10 نکته زیر، محدودیت را به فرصت تبدیل کنید

به گزارش عصر ایران، ابعاد اتاق کنفرانس معمولا پاسخگو 7 الی 10 نفر است. در این شرایط شما با یک محیط کوچک روبه رو هستید که باید افراد و تجهیزات مورد نیاز را در خود جای دهد. این اتاق ها بیشتر مخصوص جلسات مذاکره یا آموزش با تعداد نفرات کم و بدون نیاز به تجهیزات خاص است.

بااین حال باید تا جای ممکن، احساس دلبازی خوشایندی را به مخاطبان تان انتقال دهد تا در مدت زمان طولانی، روند جلسات خسته کننده به نظر نرسد. همچنین این اتاق باید بتواند در صورت لزوم، پذیرای تجهیزات مورد نیاز شما باشد. شاید هم شما به ظرفیت بیشتری نیاز دارید؛ اما در حال حاضر، تنها یک اتاق کنفرانس کوچک در اختیار دارید و باید از آن بهترین بهره را ببرید. در هر گروه که باشید 10 راهکار طلایی زیر می تواند به شما کمک کند تا از دل این مسیر، سربلند بیرون بیایید.

1) انتخاب رنگ مناسب اتاق کنفرانس کوچک

زمانی که محیط کوچکی در اختیار دارید اولین ابزار شما برای دیزاین و تغییر اثربخش، استفاده از رنگ های مناسب است. این راهکار اولیه، بسیار ساده و کم هزینه است. با استفاده هدفمند از رنگ ها می توانید فضای خود را باز تر نشان دهید، تمرکز افراد را بیشتر کنید و از سوی دیگر محیطی دلپذیر فراهم سازید. رنگ های مناسب برای این محیط ها رنگ های روشن، ملایم و طرح های ساده است. شما می توانید با کنار هم قرار دادن رنگ های مکمل مانند سفید و سبزآبی، آبی آسمانی و کرم، فضایی گرم، صمیمی و خلاقانه بسازید. استفاده از رنگ های مکمل علاوه بر ایجاد فضایی باز، دلنشین و زیبا، اطراف شما را از یکنواختی خارج می کند. همچنین استفاده از رنگ هایی مانند طوسی ملایم نیز در شرکت های رسمی طرفداران خاص خود را دارد.

2) توجه به سبک ها و تاثیر آن ها بر محیط سالن کنفرانس

اتاق1

سبک های مناسب اتاق کنفرانس، سبک های ساده مانند مینیمال و کلاسیک است. طرح های روستیک و سلطنتی به علت طراحی شلوغ خود تمرکز افراد را از بین می برد و فضا را کوچک تر از آنچه است نشان می دهد. امروزه طرح های مینیمال بسیار مورد توجه است و می توانید در طرح های مختلف از فضای شما محیطی شیک و رسمی یا گرم و صمیمی بسازد. طرح های کلاسیک تنوع کمتری دارند؛ اما همچنان در اولین های لیست خرید ادارات هستند.

3) تجهیزات متناسب با اتاق کنفرانس کوچک

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید شکل و مدل تجهیزات انتخابی شما است. میز و صندلی های به اصطلاح جمع وجور، انتخاب مناسبی برای اتاق های کنفرانس هستند. قطعا تجهیزاتی که ابعاد بزرگی دارند و در گروه سلطنتی و روستیک قرار می گیرند از دایره انتخاب های مناسب خارج می شوند. میز های مربع و مستطیل می توانند فضای مورد نیاز شما را تامین کنند و فضای معقولی از اتاق را ازآن خود کنند. از طرفی میزهای گرد فضای کمی می گیرند و محیط تعاملی، صمیمی و موثری ایجاد می کنند که بسیار کارا است. توجه داشته باشید میز و صندلی مناسب خود را متناسب با نکات ارگونومیک و دیگر وسایل مورد نیاز، انتخاب کنید. برای مثال شاید در صورت زیاد بودن وسایل روی میز، مدل مربع یا مستطیل، مناسب تر از یک میز گرد باشد.

4) وسایل قابل تنظیم و فضای منعطف؛ انتخابی هوشمندانه

استفاده از وسایل قابل تنظیم می تواند به یاری شما بشتابد تا از فضای خود استفاده بیشتر و منعطف تری داشته باشید. برای مثال میزهایی که ابعاد آن ها قابل تغییر است و پایه های چرخدار دارند، دست شما را در تغییر کاربری محیط و استفاده بهتر از تجهیزات باز می گذارند. در نظر داشته باشید خرید تجهیزات سبک، یک مزیت خوب برای شما است خصوصا در تغییر دکوراسیون محیط. وجود وسایل چند منظوره نیز انتخابی هوشمندانه در طراحی سالن کنفرانس یا اتاق اداری شما است تا قابلیت های فضای موجود را بیشتر کند. برای مثال با خرید یک کردانزا باریک برای کنار دیوار می توانید برخی از وسایل اتاق کنفرانس را در آن جای دهید تا راحت در دسترس باشند یا گاهی به عنوان یک میز یا محل قرارگیری وسایل از آن استفاده کنید.

5) استفاده بهینه از محیط کوچک با استفاده از طراحی های خلاقانه

با کوچک شدن مساحت شرکت ها در دنیای امروزی، توجه به طراحی های خلاقانه برای استفاده بیشتر و بهینه تر از محیط بسیار اهمیت دارد. یکی از راهکارهای پرکاربرد در این بخش، استفاده از ظرفیت دیوار ها و سقف ها است. شما می توانید تجهیزات عمودی و دیواری که می توانند تاشو یا ثابت باشند را با وسایل دیگر که روی زمین قرار دارند جایگزین کنید. این کار در بسیاری از موارد می تواند به زیبایی و دکوراسیون منحصر به فرد شما نیز کمک کند.

6) استفاده از نور؛ امتیازی در دسترس

وجود نور مناسب برای برگزاری جلسات بسیار ضروری است. وجود نور کافی می تواند فضا را با نشاط تر و بزرگ تر نشان دهد. رنگ های روشن محیط، نور را به خوبی منعکس می کنند؛ در نتیجه، می توان گفت نور و رنگ های روشن مکمل هایی برای بزرگ تر نشان دادن و زیباتر کردن محیط هستند. یادتان باشد از این امتیاز طبیعی غافل نشوید. از سوی دیگر می توانید متناسب با ابعاد محیط، از نورهای مصنوعی برای طراحی اتاق کنفرانس بهره ببرید.

7) از تزئینات محیطی بهره ببرید

تزئینات مناسب نیز می تواند بر ابعاد و چشم نوازی محیط شما اثر بگذارد. امروزه می توانید با استفاده از تابلوها یا گلدان های ساده و مینیمالیستی این کار را انجام دهید و از طرح و رنگ در جهت تجهیز اتاق کنفرانس خود استفاده کنید.

8) گیاهان؛ راز بهبود شرایط محیطی

استفاد از گل ها و گیاهان طبیعی را فراموش نکنید. قسمتی از این طبیعت بخشنده کافی است تا احساس سرزندگی در اتاق کنفرانس جریان پیدا کند. همچنین گیاهان در تصفیه هوا و افزایش اکسیژن محیط نیز نقش دارند. اگر اتاق کنفرانس شما پنجره یا جریان هوای زیادی ندارد استفاده از گیاهان یک راه طبیعی و کم هزینه است تا شرایط موجود بهتر شود. این موارد در طراحی سالن کنفرانس نیز حائز اهمیت است.

9) در صورت لزوم از سیستم صوتی و تصویری استفاده کنید

اتاق های کنفرانس سیستم های تصویری یا صوتی زیادی نیاز ندارند و در این باره دغدغه زیادی نداشته باشید. شما می توانید براساس نیاز، از مانیتورهای دیواری و… استفاده کنید. به علت فاصله کم افراد از یکدیگر، سیستم صوتی مجهزی نیاز نیست و شاید فقط وجود منبع تغذیه، تلفن، فکس و موارد مشابه را بتوان در این دسته جای داد که می توانند در این سبک اتاق ها کارا باشند.

10) تهویه هوا در محیط های کوچک

اتاق

تهویه هوا، سرمایش و گرمایش در محیط های اداری خصوصا فضاهای کوچک بسیار ضروری است. در این بخش می توانید از اسپیلت ها، سیستم های تهویه مطبوع پنجره ای یا دیگر تجهیزات تصفیه هوا استفاده کنید.

جمع بندی آخر

برای داشتن یک اتاق کنفرانس ایده آل و کاربردی، نیاز است که به 10 نکته ای که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد توجه کنید. در طراحی اتاق کنفرانس خود از رنگ های روشن، ملایم، ساده و سبک های مینیمال و کلاسیک استفاده کنید. تجهیزات این اتاق ها باید بر اساس نکات ارگونومیک باشد. تجهیزاتی با ابعاد بزرگ و سبک های سلطنتی و روستیک مناسب این فضا نیستند و فضای زیادی اشغال می کنند. از نور کافی طبیعی و مصنوعی در جهت تامین روشنایی محیط و بزرگ تر نشان دادن آن استفاده کنید. با استفاده از لوازم قابل تنظیم و منعطف، قابلیت های محیط اداری خود را بیشتر کرده و هزینه ها را کاهش دهید. همچنین از ظرفیت های مختلف محیط مانند دیوار و ارتفاع در طراحی خود بهره ببرید. تزئینات مناسب مانند تابلو ها و دیگر لوازم می توانند به زیبایی و دلبازی اتاق کنفرانس کمک کنند. در نهایت نیز سیستم تهویه را مورد توجه قرار دهید. در این بخش می توانید از گیاهان پهن برگ، اسپیلت ها و دیگر تجهیزات استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا