میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

10 برابر شدن آمار ابتلا به ایدز در ترکیه

بیشتر مبتلایان به ایدز در ترکیه بین 13 تا 18 سال سن دارند. بنا به برآورد کارشناسان شمار ابتلا به این بیماری در ترکیه در 10 سال گذشته 10 برابر شده است.

جدیدترین آمار نشان می دهد شمار مبتلایان به ایدز در ترکیه 8 تا 10 برابر شده و به بیش از 36 هزار نفر رسیده است.

به گزارش عصر ترکیه ، در کل جهان در چند دهه گذشته از زمان شناسایی بیماری ایدز تا کنون 40 میلیون نفر در نتیجه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد هم اکنون 38 تا 40 میلیون نفر هم به این ویروس مرگبار آلوده هستند. با وجود اینکه در گذشته توجه بیشتری به مقابله با بیماری ایدز می شد ، امروزه به علت شیوع بیماریهای جدیدی نظیر کرونا و همچنین افزایش مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در جهان توجه کمتری به مقوله ایدز می شود و همین مسئله سبب شده است تا این بیماری همچنان در سراسر جهان گسترش پیدا کند و قربانی بگیرد.

در ترکیه نیز همانند دیگر کشورها این بیماری همچنان یکی از مشکلات سیستم بهداشت و درمان است. بر اساس آمار ثبت شده هم اکنون 36 هزار و 600 نفر به این بیماری مبتلا هستند.

بیشتر مبتلایان به ایدز در ترکیه بین 13 تا 18 سال سن دارند. بنا به برآورد کارشناسان شمار ابتلا به این بیماری در ترکیه در 10 سال گذشته 10 برابر شده است.

البته آمارهای واقعی مبتلایان به ایدز در ترکیه بسیار بیشتر از این رقم و حتی تا 3 برابر ارزیابی می شود اما به علت مسائل فرهنگی و مذهبی برخی از اعلام بیماری خود خودداری می کنند.

همچنین بیماری ایدز یک دوره پنهان چند ساله دارد که سبب می شود فرد آلوده به ویروس ایدز از آن خبر نداشته باشد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
شبکه ان تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا