میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سراسر جهان

۹ شاهکار کره‌ای که نباید دیدنش را از دست بدهید

تبلیغ در عصر ترکیه

کره‌ای‌ها در دهه‌های اخیر نشان داده‌اند که استاد ارائۀ روایت‌های نمایشی از تاریخ خودشان هستند؛ آن‌ها با استفاده از منابع تاریخی به سراغ لحظات پر حادثۀ تاریخ خودشان می‌روند و از دل ماجراهای گوناگون، داستان‌هایی جذاب و گیرا بیرون می‌کشند که نه تنها سرگرم‌کننده هستند، بلکه مخاطبان را به دانستن واقعیات تاریخ آن کشور نیز مشتاق می‌کنند.

سریال‌هایی مثل «جومونگ»، «جواهری در قصر» و «دونگ‌یی» که مخاطبان ایرانی به خوبی با آن‌ها آشنا هستند، نمونه‌های درخشانی از این نوع روایت‌های تاریخی به شمار می‌آیند. اما فقط در حوزۀ سریال نیست که کره‌ای‌ها درخشان ظاهر شده‌اند. آن‌ها مجموعه‌ای پرشمار از فیلم‌های سینمایی فوق‌العاده را نیز در ژانر تاریخی ساخته‌اند که در اینجا فهرستی از بهترین‌های این مجموعه را ملاحظه می‌کنید.

۱. ندیمه (The Handmaiden)

کارگردان: پارک چان ووک

بازیگران: کیم مین هی، کیم ته ری، ها جونگ وو، جو جین وونگ

امتیاز IMDB: 8.1

تاریخ انتشار: 2016

داستان فیلم Handmaiden در سال 1930 و زمانی که کره تحت حکومت استعماری ژاپن بود، می‌گذرد. این فیلم مهیج روان‌شناختی بر اساس رمان مشهوری از نویسنده ولزی سارا واترز ساخته شده است. فیلم داستان دختری را روایت می‌کند که به عنوان خدمتکار در خانۀ یک ثروتمند ژاپنی استخدام می‌شود. اما او رازی دارد که پنهان می‌کند.

2. مبدل‌پوش (Masquerade)

کارگردان: چو چانگ مین

بازیگران: لی بیونگ هون، هان هیو جو، ریو سونگ ریونگ

امتیاز IMDB: 7.8

تاریخ انتشار: 13 سپتامبر 2012

پادشاه گوانگ هه یک پادشاه مستبد است که از مشاور خود می‌خواهد که برای او یک بدل پیدا کند. یک دهقان معمولی برای این کار انتخاب می‌شود. اما پس از مرگ ناگهانی پادشاه در اثر مسمومیت، دهقان به جای پادشاه می‌نشیند و بی آنکه بخواهد مجبور است به این بازی ادامه دهد.

3. شاه و دلقک (The King and the Clown)

کارگردان: لی جونگ ایک

بازیگران: لی جونگ گی، کام وو سونگ، جونگ جین یانگ، کانگ سونگ یون

امتیاز IMDB: 7.3

تاریخ انتشار: 29 دسامبر 2005

داستان در قرن شانزدهم و در زمان سلسله چوسون اتفاق می‌افتد. دو دلقک به پایتخت سفر می‌کنند و به یک گروه بازیگری می‌پیوندند. این گروه در حالی که شاه را مسخره می‌کنند ناگهان به شهرت می‌رسند و متعاقباً به خاطر آن دستگیر می‌شوند. جالب اینجاست که پادشاه در ظاهر از عملکرد آنها لذت می‌برد و تصمیم می‌گیرد آنها را به عنوان دلقک‌های دربار منصوب کند. اما در واقع پادشاه انگیزه‌های دیگری برای این کار دارد. این داستان بر اساس رویدادهای واقعی است و داستان پادشاه یئونگ جو را روایت می‌کند که به عنوان مستبدترین حاکم تاریخ چوسون شناخته می‌شود.

4. تاج و تخت (The Throne)

کارگردان: لی جونگ ایک

بازیگران: سونگ کانگ هو، یو آه این

امتیاز IMDB: 7.1

تاریخ انتشار: 16 سپتامبر 2015

این فیلم هم بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده است و داستان شاهزاده سادو را روایت می‌کند. شاهزاده جوان متهم به توطئه خیانت علیه مادر خود است. پادشاه با دوراهی روبرو می‌شود و چون نمی‌تواند دستور اعدام پسرش را بدهد از او می‌خواهد که جان خود را بگیرد. اما به دلیل مخالفت، شاهزاده در صندوقچه برنج حبس می شود تا در نهایت بمیرد.

5. راننده تاکسی (A Taxi Driver)

کارگردان: جانگ هون

بازیگران: سونگ کانگ هو، توماس کرچمان، ریو جون یول، یو هه جین

امتیاز IMDB: 7.9

تاریخ انتشار: 2 آگوست 2017

داستان فیلم در دهه 1980 می‌گذرد، زمانی که کره جنوبی با ناآرامی‌های سیاسی روبرو بود. ماجرای فیلم دربارۀ یک راننده تاکسی است که دخترش را بعد از مرگ همسرش بزرگ می‌کند. او یک مشتری خارجی پیدا می‌کند که به او پیشنهاد پرداخت مبلغ هنگفتی را می‌دهد. اما راننده از اینکه مشتری یک خبرنگار آلمانی است بی‌خبر است.

6. خیاط سلطنتی (The Royal Tailor)

کارگردان: لی وون سوک

بازیگران: پارک شین هی، هان سوک کیو، گو سو، یو یون سوک، ما دیونگ سوک

امتیاز IMDB: 7

تاریخ انتشار: 24 دسامبر 2014

این درام تاریخی حول محور زندگی خیاطان سلطنتی می‌چرخد. دو خیاط که قرار است برای پادشاه و ملکه لباس بدوزند، درگیر یک رقابت بحرانی می‌شوند که پای سیاست، حسادت، رسوایی و تراژدی را به ماجرا باز می‌کند.

7. کتاب ماهی (The Book of Fish)

کارگردان: لی جونگ ایک

بازیگران: سول کیونگ گو، بیون یو هان، لی جونگ یون

امتیاز IMDB: 7.5

تاریخ انتشار: 31 مارس 2021

یک استاد دانشمند که به جزیره‌ای دورافتاده تبعید شده است، در آنجا مجذوب آبزیان می‌شود و تصمیم می‌گیرد درباره آنها بنویسد. او یک ماهیگیر باهوش را متقاعد می‌کند تا دانش خود را در مورد اقیانوس با او تبادل کند و در عوض خواندن و نوشتن را از استاد بیاموزد.

8. خاطرات قتل (Memories of Murder)

کارگردان: بونگ جون هو

بازیگران: سونگ کانگ هو، کیم سانگ کیونگ

امتیاز IMDB: 8.1

تاریخ انتشار: 2 می 2003

این درام هیجان انگیز که توسط کارگردان فیلم «انگل» ساخته شده در دهۀ 1980 می‌گذرد و داستان دو کارآگاه ناتوان را روایت می‌کند که در مورد قتل یک زن جوان تحقیق می‌کنند. در حالیکه قتل‌های بیشتری در حال وقوع است، یک کارآگاه باهوش از سئول به این گروه ملحق می‌شود و اوضاع کم کم تغییر می‌کند.

9. آخرین شاهزاده خانم (The Last Princess)

کارگردان: هور جین هو

بازیگران: سون یه جین، پارک هائه یی

امتیاز IMDB: 7.1

تاریخ انتشار: 3 آگوست 2016

داستان «آخرین شاهزاده خانم» در کره جنوبی که مستعمره ژاپن شده می‌گذرد. این ملودرام تاریخی داستان پرنسس دئوک هی را روایت می‌کند که آخرین شاهزاده خانم کره بود. زمانی که کره تحت حاکمیت ژاپن بود، او به عنوان گروگان گرفته شد. مبارز آزادی جانگ هان در ماموریتی است که شاهزاده خانم خود را به کره بازگرداند. او همچنین احساساتی نسبت به او دارد که او را بیشتر برای انجام ماموریت تحریک می‌کند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا