میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

۸ رفتار عجیب کودکان که معنای بخصوصی دارند

بچه ها ممکن است متوجه نباشند که آب کف آلود حمام با آب آشامیدنی متفاوت است. و از آنجایی که بچه ها هنگام حمام کردن بازیگوشی می کنند، به همین دلیل ممکن است تصور کنند خوردن از آن آب هم جالب است.

تبلیغ در عصر ترکیه

بچه ها گاهی دست به کارهای عجیب و حتی چندش آوری می زنند، مثلاً دست در بینی شان می کنند، خاک باغچه را مزه می کنند یا پیش از خواب سر خود را به نرده های تخت شان می کوبند. برای بزرگ ترها این رفتارهای بچه ها ممکن است غیر قابل توضیح به نظر برسد. اما برای همه ی این رفتارهای آن ها دلیلی وجود دارد.

۱- نفس خود را نگه می دارند

فرزندتان ممکن است تا سر حد بنفش شدن یا حتی از حال رفتن، نفس خود را نگه دارد. بچه ها وقتی این کار را انجام می دهند که خشمگین، ناراحت، ترسیده، شوکه یا در حال درد کشیدن هستند. گرچه ممکن است ترسناک به نظر برسد اما معمولاً کار بی خطری است و بچه ها تا پیش از ۴ یا ۵ سالگی آن را کنار می گذارند.

۲- دائماً لباس های خود را درمی آورند

بچه ها از برهنگی خجالت نمی کشند.به همین دلیل با اینکه در هر زمان و مکانی لباس های خود را درآورند مشکلی ندارند حتی در مکان های عمومی. دلیل این کار آن ها ممکن است راحت نبودن لباس هایشان باشد یا اینکه احساس گرما می کنند. یک دلیل احتمالی دیگر این می تواند باشد که فرزندتان به تازگی لباس درآوردن به تنهایی را یاد گرفته و حالا این کار برای او حکم یک مهارت تازه را دارد که به او احساس مستقل بودن می دهد.

۳- از آب کف آلود حمام می خورند

بچه ها ممکن است متوجه نباشند که آب کف آلود حمام با آب آشامیدنی متفاوت است. و از آنجایی که بچه ها هنگام حمام کردن بازیگوشی می کنند، به همین دلیل ممکن است تصور کنند خوردن از آن آب هم جالب است.

۴- سرشان را می کوبند

بعضی بچه ها زمانی که خواب آلود می شوند یا در میانه ی شب سر خود را به نرده های تخت، بالش یا تشک خود می کوبند. و گرچه برخی کارشناسان این کار را یک اختلال می دانند اما برخی متخصصان هم آن را نوعی رفتار آرامش بخش مانند مکیدن انگشت برای بچه ها می دانند. در هر صورت، این عادت معمولاً بی خطر است و خود به خود از میان می رود و نیازی به درمان ندارد.

۵- در چشم ها، گوش ها و بینی شان چیزهایی را فرو می کند

بچه ها دوست دارند دنیای اطراف خود را کشف کنند. به همین دلیل وقتی چیزهای کوچکی را درون گوش ها، بینی و چشم هایشان فرو می کنند، در حقیقت در حال آزمایش کردن چیزهای مختلف هستند. آن ها صرفاً می خواهند از آن چیزها و ساز و کارشان سردربیاورند.

۶- چیزهای عجیبی می خورند

بچه ها ممکن است تقریباً هر چیزی را بخورند، از حشرات تا خاک و مخاط بینی. آن ها دوست دارند چیزهای جدید را کشف کنند و برای این منظور چه راهی بهتر از استفاده از گیرنده های چشایی خود؟ در مورد مخاط بینی، گرچه برای بزرگ ترها چندش آور است اما برای بچه ها مزه ی آن خوب به نظر برسد.

۷- موهای خود را می کشند

کودکان زیر ۲ سال ممکن است برای آرام کردن خود موهای خود را بکشند یا بپییچانند. علاوه بر این، ممکن است وقت هایی هم که کسل می شوند و حوصله شان سر رفته هم این کار را انجام دهند. آن ها تا ۳ سالگی متوجه واکنش والدین شان به این کار می شوند و ممکن است از آن به عنوانی روشی برای جلب توجه یا هنگام جیغ و دادن کردن استفاده کنند. در کودکان بزرگ تر، کشیدن موها ممکن است نشانه ی اختلال بیش فعالی – نقص توجه هم باشد.

۸- می خواهند که یک کتاب را بارها و بارها برایشان بخوانید

گوش دادن به داستانی که از قبل آن را بلد هستند، می تواند به بچه ها حس در کنترل داشتن اوضاع را دهد. این کنترل به آن ها احساس آرامش و راحتی می دهد. آن ها می دانند که والدین شان قرار است پیش از خواب برایشان کتاب بخوانند و به علاوه، می دانند که داستان چطور پیش می رود، به همین دلیل احساس آرامش می کنند و به خواب می روند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا