میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاسراسر جهان

۱۰ فیلمی که هیچ شخصیت مردی در آن‌ها دیده نمی‌شود

اگر چه تا چند سال پیش فیلم‌ هایی با بازیگران تماماً زن بسیار نادر بود، اما این روز‌ها این فیلم‌ها خود ژانری شناخته شده‌تر به شمار می‌آیند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلمی آشنا کنیم که تمام بازیگران آن را زنان تشکیل می‌دهند.

تبلیغ در عصر ترکیه
اگر چه تا چند سال پیش فیلم‌هایی با بازیگران تماماً زن بسیار نادر بود، اما این روز‌ها این فیلم‌ها خود ژانری شناخته شده‌تر به شمار می‌آیند.
اگر چه خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد، گاهی اوقات فیلم‌هایی هستند که تمام بازیگران آن‌ها زن بوده و این ترند در سال‌های اخیر بسیار فراگیرتر شده است. البته منظورمان از فیلم‌های زنانه این است که تمام شخصیت‌های اصلی داستان را زنان تشکیل می‌دهند و کلیت داستان در مورد زنان است، هر چند ممکن است در سکانس‌هایی شاهد حضور مردانی نیز باشیم که نقش‌های بسیار فرعی و حتی سیاهی لشکری را بر عهده دارند.

اگر چه تا چند سال پیش فیلم‌ هایی با بازیگران تماماً زن بسیار نادر بود، اما این روز‌ها این فیلم‌ها خود ژانری شناخته شده‌تر به شمار می‌آیند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلمی آشنا کنیم که تمام بازیگران آن را زنان تشکیل می‌دهند.

۱- Portrait of a Lady on Fire (۲۰۱۹)

این فیلم نه تنها صرفاً حاوی شخصیت‌های زن است بلکه به طور کلی به روابط بین زنان نیز می‌پردازد. فیلم Portrait of a Lady on Fire یک درام تاریخی عاشقانه است که داستان آن در قرن هجدهم فرانسه روایت می‌شود و در مورد رابطه بین یک نقاش جوان با بازی نویمی مرلان و یک اشراف زاده با بازی ادل هینل است که قرار است از او یک پرتره بسازد.

۲- The Descent (۲۰۰۵)

فیلم The Descent یک فیلم با آدرنالین بالا و اثری ترسناک در مورد گروهی از زنان است که به یک سفر تفریحی اکتشافی به درون یک غار زیرزمینی می‌روند، اما آنجا به دام می‌افتند. آن‌ها خیلی زود در می‌یابند که در این دنیای تاریک زیرزمینی تنها نیستند و یک سری ساکنان بدون قدرت بینایی در این غار‌های تنگ و تاریک ساکن هستند که آن‌ها را تعقیب کرده و یک به یک از بین می‌برند. البته در ابتدای فیلم برای لحظاتی شاهد حضور یک شخصیت مرد هستیم که در قالب فلش بک در داستان حضور دارد و به همین خاطر نقش بسیار جزیی در داستان دارد.

۳- Suspiria (۲۰۱۸)

این فیلم بازسازی یک فیلم ترسناک به همین نام ساخته سال ۱۹۷۷ است که به همان اندازه ترسناک بوده، اما برخلاف نسخه قبلی که دارای برخی شخصیت‌های مرد در نقش‌های اصلی است، در نسخه سال ۲۰۱۸ تمام شخصیت‌های اصلی زن هستند. Suspiria در مورد یک رقصنده جوان با بازی داکوتا جانسون است که برای تحصیل در یک آکادمی رقص بسیار مشهور به برلین فرستاده می‌شود.

در طول مدت حضور در این آکادمی، او راز‌های تاریکی در مورد این آکادمی و کارکنانش کشف می‌کند، آکادمی مشهوری که توسط یک زن بسیار مکار به نام مادام بلان به نام تیلدا سوینتون مدیریت می‌شود. به شما هشدار می‌دهیم که هم این فیلم و هم نسخه اورجینال آن به شدت ترسناک هستند. اما خشونت موجود در فیلم‌ها به شدت خلاقانه، اما گاهی اوقات کابوس وار است.

۴- Steel Magnolias (۱۹۸۹)

این فیلم یک کمدی دردناک در مورد شش زن در شهری کوچک است که در سالن زیبایی ترووی در لوییزیانا دور هم جمع می‌شوند. فیلم Steel Magnolias به تجربیات این زنان در جریان شادی‌ها و سختی‌های زندگی شان و دوستی‌هایی که با یکدیگر دارند می‌پردازد.

بخش زیادی از اکشن داستان زمانی رخ می‌دهد که شخصیت شلبی با بازی جولیا رابرتس، دختر ملین ایتنتون با بازی سالی فیلد تصمیم می‌گیرد که علیرغم ابتلا به دیابت، بچه دار شود. روی هم رفته، این فیلم در مورد قدرت عشق و دوستی است و راه‌هایی که یک شخصیت معمولی می‌تواند تفاوتی بزرگ در زندگی دیگران ایجاد کند. با تیمی از ستارگان هالیوود شامل دالی پارتون، الیمپیا دوکاکیس، داریل هانا و شرلی مک کلین، این فیلم یک فیلم کلاسیک گریه آور در بالاترین حد خود است.

۵- Ladyworld (۲۰۱۸)

این فیلم در مورد گروهی از دختران است که بعد از یک زلزله مهیب در داخل یک خانه به دام می‌افتند. آن‌ها در مدتی که منتظر رسیدن تیم نجات هستند سعی می‌کند روحیه شان را حفظ کنند، اما در نهایت تنش بینشان بالا می‌گیرد و علیه یکدیگر دست به توطئه می‌زنند که حال و هوایی شبیه سریال Yellowjackets پیدا می‌کند بدون این که خبری از سقوط هواپیما باشد.

برخی از دختران سعی می‌کنند کنترل گروه را در دست بگیرند، در حالی که دیگران مقاومت می‌کنند. در نهایت همگی توهمات عجیبی مربوط به دختری را می‌بینند که ممکن است در شرایط کنونی آن‌ها دخیل باشد. فیلم Ladyworld یک فیلم تریلر پیچیده و تفکربرانگیز در مورد انسان‌هایی باشد که در هنگام وقوع فاجعه واقعیت شخصیتی خود را کشف می‌کنند.

۶- Cracks (۲۰۰۹)

این فیلم نیز در مورد گروهی از دختران در یک مدرسه شبانه روزی دخترانه را روایت می‌کند، داستانی که در انگلیس دهه ۱۹۳۰ روایت می‌شود. یکی از دانش آموزان به نام دی با بازی جونو تمپل که در سریال تد لاسو می‌بینیم، علاقه خاصی به یکی از معلمان مدرسه به نام خانم جی با بازی ایوا گرین دارد، اما ورود یک دانش آموز انتقالی از اسپانیا به نام فیاما برایش دردسرساز می‌شود.

۷- Women (۲۰۰۲)

این فیلم یک کمدی موزیکال است. فیلم فرانسوا اوزون در مورد یک خانواده متمول در دهه ۱۹۵۰ است که در عمارت روستایی بزرگ خود زندگی می‌کنند. تنها شخصیت مرد این فیلم نیز پدر خانواده است که در ابتدای فیلم در تختخوابش، مرده پیدا می‌شود. همسر، دختران، خواهر، مادر زن و حتی خدمتکاران خانه نیز در مظان اتهام قرار گرفته و کارآگاهان به چشم مظنون به آن‌ها نگاه می‌کنند. تیم بازیگران این فیلم شامل برخی از مشهورترین بازیگران فرانسوی است، از جمله کاترین دنوو، ایزابل هوپرت و لودیوین ساگنیه.

۸- The Duke of Burgandy (۲۰۱۴)

The Duke of Burgandy یک داستان عاشقانه متفاوت است که در یک منطقه روستایی در یک کشور بی نام اروپایی روایت می‌شود، احتمالاً در دهه ۱۹۷۰، وقتی که زنی به نام اِولین برای تمیز کردن خانه بزرگ و باشکوه یک زن به نام سینتیا به خانه او می‌آید. او به خاطر دی کردن مورد سرزنش قرار می‌گیرد، اما به سرعت شروع و به آرامی شروع به گردگیری خانه می‌کند، اما در ادامه به او گفته می‌شود که کار‌های دیگری هم باید انجام دهد.

۹- Run (۲۰۲۰)

کلویی دختر جوانی است که از ویلچر استفاده می‌کند و در خانه توسط مادرش مورد آموزش قرار می‌گیرد. اما رفتار‌های عجیب مادرش باعث مشکوک شدن کلویی شده و وقتی او به یک سری اسناد خصوصی دست می‌یابد متوجه یک دستکاری در اسناد هویتی مادرش می‌شود. وقتی کلویی به دنبال زنی به نام دیان شرمن می‌گردد، اینترنت به شکل ناگهانی قطع شده و او بیش از پیش به رفتار‌های مادرش مشکوک می‌شود.

او در ادامه سعی می‌کند از مادرش فرار کند، در شرایطی که گرفتار زندگی روی ویلچر است و در نیمه راه داستان است که راز بسیار هولناکی را در مورد مادر خود و شرایط خودش کشف می‌کند.

۱۰- Bridesmaids (۲۰۱۱)

آنی زنی است که رهبری بهترین دوستش و تیمی از ساقدوش‌های او در جریان یک مراسم عروسی را بر عهده دارد. زندگی آنی در شرایط بسیار بدی قرار دارد، اما وقتی در می‌یابد که دوست قدیمی اش می‌خواهد ازدواج کند، می‌داند که انتخابی غیر از اینکه ساقدوش و ندیمه دوستش لیلیان باشد، ندارد. او علیرغم اینکه فقیر بوده و در عشق شانس نیاورده، اما از پسِ رسومات پرهزینه و عجیب عروسی دوستش بر می‌آید. او به خوبی به لیلیان و دیگر ساقدوش‌ها نشان می‌دهد که چطور می‌توان برای کسانی که دوستشان دارید باید سنگ تمام بگذارید و چطور می‌توانید از پس این کار بربیایید.

از دیگر فیلم‌هایی که بازیگران آن تماماً زن هستند می‌توان به فیلم‌های زیر اشاره کرد:

Suicide Kale (۱۹۹۵)
Daisies (۱۹۶۶)
Volver (۲۰۰۶)
Persona (۱۹۶۶)
Olivia (۱۹۵۱)
The Bitter Tears of Petra von Kant (۱۹۷۲)
Ammonite (۲۰۲۰)
The Women (۱۹۳۹)
Starfish (۲۰۱۸)

منبع
روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا