میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

۱۰ شغلی که احتمالا در آینده نابود می‌شوند

متخصصان در گزارشی به ده شغل که به احتمال زیاد توسط هوش مصنوعی از انسان گرفته خواهد شد و همچنین تعداد کمی از مشاغلی که کمتر در معرض خطر هستند اشاره کرده‌اند.

تبلیغ در عصر ترکیه

در تحقیقات جدید مشخص شده که کدام مشاغل بیشتر در معرض خطر تصاحب توسط هوش مصنوعی هستند. به گفته محققان اندیشکده مرکز تحقیقات «پیو»، از هر پنج کارگر آمریکایی یک نفر دارای وظایفی است که هوش مصنوعی می تواند انجام دهد.

محققان که در مطالعه خود از داده‌های فدرال استفاده کردند، توضیح داده‌اند: از لحاظ تاریخی، تغییرات در فناوری اغلب کارهای فیزیکی را خودکار می کند، مانند کارهایی که در کف کارخانه انجام می شود.

اما هوش مصنوعی بیشتر شبیه به نیروی مغز انسان عمل می‌کند و با افزایش دامنه آن، سؤالاتی در مورد تأثیر آن بر مشاغل حرفه‌ای و سایر مشاغل اداری ایجاد می‌کند .سؤالاتی که مرکز تحقیقاتی «پیو» به دنبال آن است تا در تجزیه و تحلیل جدیدی از داده‌های دولتی آمریکا به آن‌ها بپردازد.

در گزارشی که محققان«پیو» ارائه داده‌اند، توضیح داده شده است که برخی مشاغل بیشتر از سایرین در معرض تهدید هوش مصنوعی قرار دارند. این لزوما به این معنا نیست که ربات‌ها یا نرم‌افزارهای هوش مصنوعی کارهای پر بازده را انجام خواهند داد، اما احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانند آن‌ها را انجام دهند.

تحلیلگران بودجه، کلید ورود داده‌ها، تهیه کنندگان فهرست‌های مالیاتی، نویسندگان فنی و توسعه دهندگان وب، پنج شغلی هستند که در بیشترین تهیدید هوش مصنوعی متوجه آنان است. مشاغلی که هوش مصنوعی به طور متوسط آن‌ها را تهیدی می‌کند، ​​شامل مدیران اجرایی، دامپزشکان، طراحان داخلی، گرد آورندگان کمک مالی و مدیران فروش بودند. مشاغلی که کمتر در معرض خطر هوش مصنوعی قرار می‌گیرند، شامل آرایشگران، کارگران مراقبت از کودکان، آتش نشان‌ها و لوله کش‌ها بود.

محققان توضیح دادند: در تجزیه و تحلیل ما، مشاغلی بیشتر در معرض هوش مصنوعی قرار می‌گیرند که هوش مصنوعی بتواند مهم‌ترین فعالیت‌های آن‌ها را به طور کامل انجام دهد یا به آن‌ها در روند کار کمک کند. آن‌ها افزودند: برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند حداقل تا حدی جایگزین وظایف «دریافت اطلاعات» و «تجزیه و تحلیل داده‌ها یا اطلاعات» شود، یا می‌تواند به «کار با رایانه» کمک کند.

منبع
همشهری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا