میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

۱۰ درس مهمی که باید تا ۱۰ سالگی به فرزند خود بیاموزید

احترام گذاشتن به دیگر موضوع مهمی است که فرزندتان باید آن را یاد بگیرد، از جمله احترام گذاشتن به همسن و سالان خود، فارغ از جنسیت شان.

وقتی بچه دار شوید، مسئولیت بزرگ آینده ی فرزندتان بر دوش شما قرار می گیرد. همه ی پدر و مادرها دل شان می خواهد فرزندشان مهربان، راستگو، همدل و شجاع باشد. با این حال، این ویژگی ها به طور خودکار به وجود نمی آیند و تنها با تربیت صحیح می توان به این هدف دست یافت.

در ادامه از چیزهایی خواهیم گفت والدین باید به فرزند خود پیش از ۱۰ سالگی یاد دهند.

۱- باید هم به دخترها احترام بگذاری هم به پسرها. همه باهم برابرند

1 a7e2b657b28f1905

احترام گذاشتن به دیگر موضوع مهمی است که فرزندتان باید آن را یاد بگیرد، از جمله احترام گذاشتن به همسن و سالان خود، فارغ از جنسیت شان.

۲- از اشتباه کردن نترس

2 3695a0ee4c

درس گرفتن از اشتباهات دیگران ویژگی مهمی است. علاوه بر آن، بسیار مهم است که فرزندتان درس گرفتن از اشتباهات خودش را هم یاد بگیرد. فرزند شما نباید از شکست خوردن و اشتباه کردن بترسد.

۳- دانش و سواد مهم تر از نمره است

3 23289b2

گاهی اوقات پدر و مادرها از اینکه نمرات درسی فرزندشان نتوانسته انتظار آن ها را برآورده کند، بسیار عصبانی می شوند. با این حال، گرفتن نمرات خوب همیشه نشان دهنده ی سواد و دانش بالا نیست. شما باید به فرزند خود یاد دهید که سواد و دانش مهم تر از نمرات درسی است.

۴- پدر و مادرت دشمنت نیستند. می توانی از آن ها کمک بخواهی

4 77547a4

تبدیل شدن به دوست فرزند خود کار ساده ای نیست، بخصوص اگر او برای خودش دوستانی داشته باشد. نباید چیزی را به او تحمیل کنید. کافی است نشان دهید که قابل اعتماد هستید و سعی کنید از داد و فریاد و سخنرانی کردن پرهیز کنید.

۵- همیشه آماده ی دفاع از خودت باش

5 163083c

بعضی پدر و مادرها بیشتر از فرزندشان به معلم های او و دیگران احترام می گذارند. این رفتار می تواند فرزند شما را در آینده درگیر ناامنی های روانی و ناتوان از دفاع از خود کند. به فرزندتان توضیح دهید که احترام گذاشتن به دیگران مهم است،اما توانایی دفاع از عقیده ی خود هم ضروری است.

۶- برای گرفتن تأیید دیگران دست به کاری نزن که خودت تمایلی به انجامش نداری

6 b8599

بچه ها تصور می کنند داشتن محبوبیت در میان دوستان خود اهمیت زیادی دارد و همه ی تلاش خود را برای دستیابی به این محبوبیت به کار می گیرند. با مثال زدن از تجربیات شخصی خود به فرزندتان نشان دهید که صادق و محترم بودن ارزشمندتر از گرفتن تأیید دیگران با پا گذاشتن روی عقاید خود است.

۷- اگر چیزی را نفهمیدی سؤال کن

7 82e264

سؤال پرسیدن امری کاملاً طبیعی است. سؤال کردن بهتر از وانمود کردن به این است که همه چیز را بلدید و می دانید. دوران کودکی بهترین زمان برای یادگیری این موضوع است.

۸- اگر حالت خوب نبود به معلمت بگو

8 7f03e0

بچه ها نباید ترسی از صحبت درباره ی مشکلات پزشکی شان داشته باشند. سلامت او از نمره یا عصبانیت معلم مهم تر است. مطمئن شوید که فرزندتان حتماً این مسأله را به خوبی درک کرده باشد.

۹- به محیط زیست احترام بگذار

9 9d23a

همه ی ما بارها و بارها از کثیفی خیابان ها، له کردن گل های پارک ها و بدرفتاری هایی از این دست گلایه کرده ایم. احترام به طبیعت باید از خانه آغاز شود. از خودتان شروع کنید و این ویژگی را در فرزندتان پرورش دهید. در این صورت نتیجه کاملاً مشهود خواهد بود.

۱۰- نه گفتن را یاد بگیر

10 2c2b16

به فرزندتان یاد دهید که به بزرگترها، معلم ها و حتی خودش نه بگوید. شما می خواهید یک شخصیت قوی بار آورید، نه کسی که از هر دستوری پیروری می کند. توانایی نه گفتن در دوران بزرگسالی اهمیت بسیار زیادی دارد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
روزیاتو

2 دیدگاه

  1. سلام. بابت مطالب مفیدتون متشکرم .ای کاش بیشتر توضیح بدید که چطور توزندگی بتونیم بهشون عمل کنیم.وقتی خودمون ازبچگی یاد نگرفتیم.خیلی سخت میشه.

  2. از لحاظ تربیت روانی و عاطفی بچه زیر سن مدرسه خوبن اگه امکانش هست راه های بیشتری برامون بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا