میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

یک مسؤول ایرانی: همبستگی و همکاری در بین مردم ترکیه بسیار بالاست

تبلیغ در عصر ترکیه

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان شرقی ایران که در منطقه زلزله‌زده ترکیه حضور یافته بود از همبستگی بالا، سرعت سازماندهی و همکاری زلزله‌زدگان تمجید کرد .

به گزارش عصر ترکیه به نقل از TRT ، میر علی آقا‌سیدی، سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان شرقی ایران که با تیم امدادی این کشور برای نجات زلزله‌زدگان در شهرستان اصلاحیه استان غازی‌آنتپ ترکیه حضور یافته بود، گفت همبستگی و سرعت سازماندهی که در منطقه دیده او را بسیار تحت تاثیر قرار داده است.

آقا‌سیدی که با تیم 45 نفره از تبریز به ترکیه آمده است، درباره فعالیت‌های خود در منطقه زلزله‌زده ترکیه به خبرنگار آناتولی گفت: زلزله در ترکیه بسیار شدید و دامنه تخریب آن بسیار گسترده است. ما مأمور شده‌ایم در فعالیتهای امداد و جستجو و نجات شرکت کنیم. از خوی آمدیم و ابتدا به غازی‌‌آنتپ و سپس به منطقه اصلاحیه رفتیم.

آقاسیدی با بیان اینکه با تجهیزات و سگ‌های زنده‌یاب که با خود آورده بودند کار کردند، افزود: تیم‌های پزشکی همراه ما بودند، بیمارستان صحرایی در آنجا مستقر شد. اولین اقدامات درمانی مجروحان انجام شد.

وی با بیان اینکه مردم ترکیه در این شرایط هیچ مشکلی ایجاد نکردند و به تیم‌ها کمک کردند تا راحت کار کنند، گفت: با وجود اینکه عزیزانشان زیر آوار بودند، در کار تیم‌ها دخالت نمی‌کردند و گوشه‌ای منتظر می‌ماندند.

وی با بیان اینکه فرهنگ همبستگی و همکاری در بین مردم ترکیه بسیار بالا است، ادامه داد: بازماندگان زلزله از ما می‌پرسیدند که آیا گرسنه‌ایم یا به چیزی احتیاج داریم، این نشان دهنده عظمت آن ملت است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا