میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

گیاهان آپارتمانی که خشک شده‌اند را نجات دهید

این روش برای نجات گیاهان آپارتمانی که ریشه‌های سالمی دارند، بسیار موثر است. کم‌کم خواهید دید که جوانه‌هایی روی همین ساقه خشکیده، پدیدار می‌گردند.

تبلیغ در عصر ترکیه

یک راه مطمئن برای زنده نگه داشتن امید در خانه این است که از یک یا چند گیاه مراقبت کنید.

همیشه همه‌چیز خوب پیش نمی‌رود، ممکن است یک روز صبح به سراغ گیاه خود بروید و آن را پژمرده ببینید. خوشبختانه این پایان داستان نیست. اغلب گیاهانی که کاملا مرده به نظر می‌رسند، هنوز جان دارند و می‌توان آن‌ها را به زندگی برگرداند. در این مطلب از دلتامگ به بیان روش های مراقبت از گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.

روش های مراقبت از گیاهان آپارتمانی
می‌توانید با مراقبت صحیح و اصولی، اقدام به نجات گیاهان آپارتمانی خود کنید. به این ترتیب گیاه شما به‌طور معجزه‌آسایی، دوباره شادابی خود را باز می‌یابد و شروع به جوانه زدن می‌کند.

ابتدا بررسی کنید که گیاه شما هنوز جان دارد یا نه
تنها با دیدن یک گیاه با برگ‌های خشک، نباید به این نتیجه رسید که گیاه مرده است. بلکه باید ریشه‌های گیاه را هم بررسی نمایید. اگر ریشه‌ها هنوز انعطاف‌پذیر و منسجم هستند، امیدی به احیای گیاه خواهد بود. البته باید بخش داخلی ریشه را هم بررسی کنید که سالم باشد. نجات گیاهان آپارتمانی به ظاهر مرده، در شرایطی که ریشه‌ها سالم باشند، امکان‌پذیر است. پس هرگز با دیدن برگ‌های خشکیده گیاهان، نگران و ناامید نشوید.

جدا کردن برگ‌های خشک از روش های مراقبت از گیاهان آپارتمانی
اگر تعدادی از برگ‌های گیاه شما خشک شده است، باید این برگ‌ها یا قسمت‌های خشک شده را جدا کنید. در این شرایط گیاه شما، همه انرژی خود را صرف بازسازی بخش‌های زنده می‌نماید. جهت شروع عملیات نجات گیاهان آپارتمانی، ابتدا برگ‌های خشک و مرده را هرس کنید. سپس به سراغ ریشه بروید و ریشه را هم هرس کنید.

بخشی از ساقه مرده را باقی بگذارید
اگر ساقه‌های گیاه خشک شده‌ ولی ریشه‌ها هنوز سالم و زنده‌اند، کل ساقه گیاه را هرس نکنید. حدود چهار تا پنج سانتی‌متر از ساقه را باقی بگذارید و بقیه ساقه را بچینید. این روش برای نجات گیاهان آپارتمانی که ریشه‌های سالمی دارند، بسیار موثر است. کم‌کم خواهید دید که جوانه‌هایی روی همین ساقه خشکیده، پدیدار می‌گردند.

علت به‌وجود آمدن مشکل را بررسی کنید
دلایل متعددی باعث از بین رفتن گیاهان آپارتمانی می‌شوند. بنابراین در مرحله اول باید بررسی کنید که چه مشکلی برای گیاهان پیش آمده است و سپس اقدام به نجات گیاهان آپارتمانی خود کنید. همه احتمالات را به دقت بررسی کنید. به‌عنوان مثال ممکن است زیاد به گیاه آب داده باشید، ممکن است مدت زیادی به آن آب نداده باشید. بررسی کنید که آیا کود گیاه را به موقع داده‌اید. یا آیا گیاه نیاز به آفت‌کش داشته و شما آن را نادیده گرفته‌اید. برای پیدا کردن روش نجات گیاهان آپارتمانی مرده، ابتدا باید دید مشکل از کجاست؛ چون تا مشکل پیدا نشود، راه‌حل هم پیدا نمی‌شود.

سیراب کردن گیاه تشنه از روش های مراقبت از گیاهان آپارتمانی
اگر گیاه شما به دلیل تشنگی در حال مرگ باشد، نشانه‌های واضحی خواهند گفت که باید گیاه را آبیاری نمایید. برگ‌های تغییر رنگ داده شده، بخش‌های خشکیده کنار لبه گیاه و لکه‌های قهوه‌ای روی برگ‌ها، همه نشانه‌های تشنگی گیاهان هستند. در این‌گونه مواقع، امکان نجات گیاهان آپارتمانی، به سادگی و فقط با آبیاری وجود خواهد داشت. گاهی درمان گیاهان پژمرده بسیار ساده است. کافی است شما آبیاری منظم گیاه را شروع کنید و هرگز آن را فراموش نکنید.

گیاه تشنه را به جای مرطوبی منتقل کنید
اگر گیاه شما خشک شده، ممکن است تنها با آبیاری به زندگی برنگردد. به‌خصوص اگر چند نوبت متوالی، آبیاری گیاهان را فراموش کرده باشید، باید برای نجات گیاهان آپارتمانی، فکر دیگری بکنید. گیاه را به جایی که رطوبت دارد و از نور خورشید دور است منتقل کنید.

منبع
دلتامگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا