میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

گسترش همکاری های ایران و ترکیه در حوزه طلا و جواهر

هیات تجاری طلا و جواهر ایران در سفر به ترکیه با مسئولین اتحادیه طلا و جواهر ترکیه دیدار و گفت و گو کردند.

تبلیغ در عصر ترکیه

هیات تجاری طلا و جواهر ایران با هماهنگی اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تبریز در سفر به ترکیه و با حضور مدیر کل صنایع خلاق وزارت صمت با مصطفی آتاییک در محل اتحادیه طلا و جواهر ترکیه در استانبول دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست که با حضور محمدرضا زارع مدیرکل صنایع خلاق وزارت صمت، میرمحمد پوراقدم شربیانی رییس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تبریز و نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران،مهدی جواهر ساز عضو هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تبریز و داود جمالی تولید کننده مصنوعات طلا با برند جم گلد صورت پذیرفت، زمینه های همکاری فی ما بین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

میر محمد پور اقدم شربیانی رئیس اتحادیه طلا ،جواهر، نقره و سکه تبریز در خصوص سفر هیات تجاری این صنف و صنعت به استانبول اظهار داشت: هیات تجاری حوزه طلا و جواهر و نقره متشکل از اعضای اتحادیه طلا و جواهر و نقره تبریز و تهران به منظور بازدید از ظرفیت های علمی و تخصصی حوزه تولید طلا وجواهر ترکیه به استانبول سفر کرد. بازدید از ظرفیت های علمی و تخصصی صنعت طلا و ‌جواهر، برج و شهرک های طلا و جواهر و نقره و صنایع وابسته ترکیه، تبادل اندیشه بین فعالان صنف در دو کشور، انتقال دانش‌های جدید مبتنی بر تکنولوژی و همچنین ارتقای سطح همکاری ها از جمله اهداف این سفر کاری است.
اعضای هیات تجاری طلا و جواهر ایران علاوه بر نشست مشترک با همکاران خود در ترکیه با چهره های علمی و دانشگاهی و مسئولین حوزه نمایشگاهی این صنعت نیز دیدار و گفت و گو کردند. تقویت تعاملات علمی و صنعتی و استفاده از تجارب تولیدکنندگان و صاحبان صنایع در ترکیه ازجمله موضوعات مورد توجه در این سفر بود.

این در حالی است که ترکیه از کشورهای تاثیرگذار در حوزه تولید و صادرات طلا و جواهر به شمار می رود که فعالان صنعت طلا در این کشور در زمینه صدور محصولات خود به بیش از یکصد کشور جهان فعالیت دارند و بازارهای هدف این کشور در حوزه طلا و جواهر عمدتاً ایالات متحده، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، روسیه و اسپانیا به شمار می روند.

ظرفیت صادرات ترکیه ۴۰۰ تن طلا در سال است اما کارشناسان تخمین می زنند که این کشور می‌ تواند به ظرفیت بالاتری نیز دست پیدا کند در شرایطی که در ترکیه حدود سه هزار تولید کننده، ۵۰۰ عمده فروش و ۲۵ هزار فروشگاه خرده فروشی طلا و جواهر فعالیت دارند.

استانبول، آنکارا، ازمیر و آناتولی اصلی ترین مراکز تولید و عرضه طلا و جواهر در ترکیه به شمار می روند که بخش عمده ای از تجارت طلا و جواهرات ترکیه در استانبول و در «بازار طلا» انجام می شود.

اعضای هیات تجاری طلا و جواهر ایران همچنین جمعه شب در استانبول میزبان فعالان ایرانی حوزه صنعت طلا و جواهر مقیم ترکیه بودند و در خصوص راهکارهای استفاده از ظرفیت های موجود در این بخش گفت و گو کردند.

منبع
خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا