میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد (+عکس)

گربه‌ای به نام «لیزی» در جریان یک اسباب‌کشی فرار کرده بود و تلا‌ش‌های ۶ ماهه صاحبش برای پیدا کردن او بی‌نتیجه مانده بود.

تبلیغ در عصر ترکیه

در میان حیوانات خانگی گربه‌ها بیش از همه به مستقل بودن معروف هستند. با این حال تجربه یک گربه سه‌ساله نشان می‌دهد شاید آنها خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌شود به صاحبانشان وابسته باشند.

ماجرا در ژوئن گذشته زمانی آغاز شد که زنی به نام «هیلدگارد هولت‌اشنایدر» از خانه خود در ناحیه دوردونی در جنوب غربی فرانسه اسباب‌کشی کرد تا به زادگاهش دوسلدورف در غرب آلمان بازگردد. او در جریان سفر به همراه سگش هنری و گربه‌اش لیزی یک شب در هتلی در شهر سنت سیرلاکول توقف کرد.

گربه که از جابجایی و تغییر مکان مضطرب شده بود، از سبد خود فرار کرد و صاحبش مجبور شد بدون او به آلمان برگردد. خانم هولت‌اشنایدر، صاحب گربه، در یک مصاحبه گفت: «من ناامیدانه به دنبال او گشتم و با تمام انجمن‌های حمایت از حیوانات، پناهگاه‌ها و دامپزشکان منطقه تماس گرفتم، اما هیچ کس او را ندیده بود.»

چرا وزیر مسئول امور اروپایی فرانسه نام گربه‌اش را «برکسیت» گذاشته است؟
او اضافه کرد پس از ورود به خانه‌اش در دوسلدورف همچنان پیگیر سرنوشت گربه بوده و تحقیقات خود را با تماس با مقامات مختلف هر ماه ادامه داده است.

گربه

در حالی که تلاش‌های او تقریباً برای مدت شش ماه بی‌نتیجه مانده بود، در ۹ نوامبر ایمیلی دریافت کرد که به او می‌گفت زن جوانی گربه‌اش را در شهر براونشوایگ در مرکز آلمان و در فاصله هزار کیلومتری از محل گم شدن لیزی پیدا کرده است.

لوکا گربه را در ایستگاه قطار به خانم هولتشناید تحویل داد
یابنده یک دانشجوی ۲۷ ساله به نام لوکا بود که چند روز بعد از مراقبت از گربه به دامپزشک مراجعه کرد تا از روی شماره پلاکی که روی بدن گربه حک شده بود صاحب واقعی آن را پیدا کند. اینجا بود که مشخصات صاحب اصلی آشکار شد و انجمن حمایت از حیوانات با او تماس گرفت.

خانم هولت‌اشنایدر به دلیل سن زیاد نمی‌توانست به دنبال گربه برود و به همین خاطر لوکا قبول کرد به ایستگاه مرکزی دوسلدورف بیاید تا لیزی را مجددا به او بازگرداند.

صاحب گربه که از دیدن دوباره لیزی از خوشحالی گریه‌ کرده بود به نشریه «راینیش پست» گفت سگ‌اش هنری از دیدن گربه همبازی‌اش بعد از شش ماه به شدت ذوق کرده است.

او گفت: «بعد از این ماجرا هرگز لیزی را رها نخواهم کرد.»

منبع
یورونیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا