میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ورزش

گران‌ ترین بازیکن یورو ۲۰۲۴ کیست؟

ارزش بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه در مجموع بیشتر از بازیکنان اسپانیاست. اما آیا این موضوع باعث برتری خروس‌ها برابر لاروخا در بازی نخست دور نیمه‌نهایی می‌شود؟

تبلیغ در عصر ترکیه

در یکی از حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های یورو ۲۰۲۴ دو تیم پرستاره و بزرگ فرانسه و اسپانیا به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، مجله آماری اوپتا در گزارشی به گران‌ترین بازیکنان دو تیم پرداخت. در این فهرست پنج‌نفره کیلیان ام‌باپه در صدر قرار دارد. ارزش این بازیکن فرانسوی ۱۸۰ میلیون یورو اعلام شده است. بعد از ام‌باپه در جایگاه دوم نوبت به رودری، کاپیتان ماتادورها، می‌رسد که ستاره بی‌چون و چرای همشهری‌ها در فصل گذشته بود. او با تیم ملی فوتبال اسپانیا هم نمایش بسیار خوبی در یورو ۲۰۲۴ داشته و ارزش او ۱۲۰ میلیون یورو اعلام شده است. کاماوینگا و شوامنی دو بازیکن فرانسوی با ۱۰۰ میلیون یورو در رده‌های سوم و چهارم هستند و لامینه یامال ۱۶ساله هم با ۹۰ میلیون یورو پنجمین بازیکن گرانقیمت در ترکیب دو تیم است.

ارزش کل بازیکنان فرانسه ۱.۲۳ میلیارد یورو اعلام شده است. این در حالی است که ارزش کل بازیکنان اسپانیا ۹۶۵ میلیون یورو برآورد شده است. البته از نظر آماری و فوتبالی اسپانیا عملکرد بسیار بهتری نسبت به فرانسه در یورو ۲۰۲۴ داشته است. شاگردان دلافوئنته در یک‌چهارم نهایی توانستند آلمان میزبان و آماده را حذف کنند. این در حالی است که فرانسه در ضربات پنالتی برابر پرتغال به پیروزی دست پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا