میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

کشته و زخمی شدن ۱۳۰ شهروند افغانستان در زمین لرزه ترکیه

تبلیغ در عصر ترکیه

برخی منابع از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۳۰ تن از شهروندان افغانستان در نتیجه زمین لرزه ترکیه و سوریه، خبر داده اند.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از خبرگزاری آوا، سید حمید سادات نمایندۀ جوانان افغانستانی در ترکیه در مورد خسارات وارده به شهروندان افغانستان در نتیجه این زمین لرزه گفته است، بر اساس آماری که تا صبح روز سه‌شنبه، به دست آمده در این زلزله تعدادی از شهروندان افغانستانی نیز جان باختند.

وی گفت: “تاکنون ۱۶ تن کشته و ۱۱۶ تن دیگر از شهروندان افغانستان زخمی شده اند، هرچند ممکن است که این آمار افزایش بیابد. ما در حال جمع آوری کمک هستیم تا به این افراد برسانیم.”

در این مورد، امیرمحمد رامین سفیر افغانستان در ترکیه نیز گفته است: هر چند تاکنون آمار مشخص از خسارات این زلزله به خانواده‌های افغانستانی در دست نیست، اما به این خانواده ها خساراتی وارد شده است.

رامین افزود: “ما از دقایق اولیه با نماینده‌های خانواده‌های افغان در ارتباط هستیم. هرچند آمار و ارقام مشخص از خسارات نیست. اما چندین خانواده افغان در سه و چهار ولایت که زلزله رخ داده، دچارجراحت شدند.”

احمد ضیا تکل معاون سخنگوی وزارت امورخارجه طالبان نیز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های داخلی گفته است که شهروندان افغانستان نیز از خطرات زمین‌لرزه‌های مرگبار در ترکیه بی‌نصیب نمانده‌اند.

تکل با استناد به آمارهای سفارت افغانستان در ترکیه گفته که تا کنون ۱۰۰ شهروند کشور در نتیجه زمین‌لرزه‌های اخیر در ترکیه کشته و زخمی‌ شده‌اند. به گفته او، این آمار نهایی نیست و ممکن تغییر کند.

بابر، یکی از شهروندان کشور آسیب دیده از این زلزله است که چندین عضو خانواده‌اش را نیز از دست داده است. وی به دلیل شرایط نامناسبی که داشت، نتوانست با رادیو صحبت کند اما محسن انوری یکی از دوستان بابر گفت، در کنار خسارات مالی به خانوادۀ بابر، چند عضو خانواده‌اش نیز جان باخته اند.

از سوی دیگر، جان عبدالرشید از ساکنان ولایت پروان، همسر و یک دخترش را در زلزله ترکیه از دست داده است و چهار فرزند دیگرش زخمی شده اند.

منابع روز چهارشنبه، به نشریه ۸ صبح گفتند که با وجود سپری شدن دو روز، نیروهای امدادرسان هنوز جسد عبدالرشید را از زیر آوار بیرون نیاورده‌اند.

به گفته منابع، عبدالرشید که ساکن اصلی شهرستان جبل‌السراج ولایت پروان بود، از هفت سال پیش به این‌سو در ایران زندگی می‌کرد و اخیراً با خانواده‌اش به ترکیه رفته بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا