میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
حیات وحش

کدام حیوانات بیشتر از همه بدون غذا دوام می آورند؟

تبلیغ در عصر ترکیه

اغلب حیوانات بیشتر از یکی دو روز بدون غذا دوام نمی آورند، اما حیواناتی هم هستند می توانند بدون خوردن غذا یا حتی نوشیدن آب ماه ها یا حتی سال ها زنده بمانند.

۱۳- گربه: ۲ هفته

بسته به میزان آب و غذایی که آخرین بار مصرف کرده باشند و همینطور وضعیت کلی سلامت آن، یک گربه می تواند ۲ هفته بدون غذا زنده بماند.

۱۲- شتر: ۲ ماه

شترها از کوهان های خود برای ذخیره ی بافت چربی استفاده می کنند که در زمان نبود آب و غذا، معمولاً منبع تغذیه ی آن ها است.

 

۱۱- کوسه بزرگ سفید: ۳ ماه

یک کوسه بزرگ سفید می توانند سالانه ۱۱ تن غذا مصرف می کند که مقدار بسیار زیادی است. یک کوسه بزرگ سفید معمولاً بعد از خوردن وعده ی غذایی خود می تواند تا ۳ ماه بدون غذا دوام آورد.

 

۱۰- خرس: ۳ ماه

خرس ها به خواب زمستانی طولانی شان مشهورند. آن ها می توانند بیش از ۳ ماه بدون غذا، آب، حرکت و حتی مدفوع و ادرار کردن به خواب زمستانی فرو روند.

 

۹- پنگوئن امپراتور: ۳ ماه

پنگوئن های امپراتور نر مجبورند در دوران محافظت از تخم های خود، بیش از ۳ ماه، سرمای طاقت فرسای قطب جنوب را دوام آورند. آن ها در این مدت هیچ غذایی نمی خورند.

 

۸- نهنگ گوژپشت: ۶ ماه

نهنگ های گوژپشت از پیه خود برای ذخیره ی چربی اضافه ی غذاهایی که در تابستان مصرف می کنند، استفاده می کنند. آن ها با این کار می توانند ۶ ماه بدون غذا دوام آورند.

 

۷- مار پایتون توپی: ۶ ماه

بدن مارهای پایتون توپی سرعت سوخت و ساز پایینی دارد که می تواند انرژی کافی برای زنده ماندن بدون غذا برای مدت ۶ ماه را ذخیره نگه دارد. آن ها در این مدت از انرژی ذخیره شده ی بدن شان برای دوام آوردن استفاده می کنند.

 

۶- لاکپشت گالاپاگوس: یک سال

لاکپشت های گالاپاگوس ذخیره گاه داخلی بسیار بزرگی برای آب دارند و بدن آن ها از سرعت سوخت و ساز پایینی نیز برخوردار است، امری که به آن ها کمک می کنند بتوانند یک سال تمام بدون غذا زنده بمانند.

 

۵- عقرب: ۱ سال

عقرب ها در هر وعده ی غذایی شان به اندازه ی یک سوم وزن بدن شان غذا می خورند. همین امر به کاهش سرعت سوخت و ساز بدن آن ها و تحت کنترل داشتن تغذیه شان کمک می کند که در نتیجه ی آن می توانند یک سال را بدون غذا دوام آورند.

 

۴- قورباغه باروئینگ: ۱ سال

قورباغه های باروئینگ می توانند یک سال بدون غذا درون گل بمانند. آن ها این کار را در مواقع کمبود منابع غذایی با ذخیره ی انرژی انجام می دهند.

 

۳- کروکودیل: ۳ سال

کروکودیل ها با بی حرکت ماندن انرژی خود را ذخیره می کنند، امری که با کمک آن می توانند ۳ سال بدون غذا دوام آورند، البته بعد از خوردن یک وعده غذایی خوب.

 

۲- سمندر سفید: ۱۰ سال

سمندرهای سفید در زمان کمبود غذا سرعت سوخت و ساز بدن و فعالیت خود را کاهش می دهند. این حیوانات دوزیست همچنین می توانند بافت های خودشان را هم به طور مجدد جذب کنند، امری که به آن ها کمک می کند بتوانند ۱۰ سال بدون غذا زنده بمانند.

 

۱- تاردیگرید: ۳۰ سال

تاردیگرید که با نام های خرس آبی یا خوکچه ی خزه ‌ای هم شناخته می شود، موجودی آبزی است که بدنش سرعت سوخت و ساز پایینی دارد. سرعت سوخت و ساز بدن تاردیگریدها می تواند به ۰/۰۱ درصد میزان معمول خود کاهش یابد. همین امر به آن ها کمک می کند بیش از ۳۰ سال بدون غذا دوام آورند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا