میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاترکیه

ژاپن بزرگترین ارسال کننده کمک‌های پزشکی به زلزله ترکیه

از زمان وقوع زلزله ترکیه در ۶ فوریه (۱۷ بهمن ماه) در ترکیه، ژاپن یکی از بزرگترین ارسال کننده کمک های پزشکی به این کشور به شمار می آید.

تبلیغ در عصر ترکیه

در پی وقوع زلزله های شدید در جنوب ترکیه ، توکیو بزرگترین ماموریت پزشکی خارج از کشور خود در تاریخ د را در منطقه اوگوزلی استان غازی عینتاب انجام داده است.

بر اساس این گزارش، پس از وقوع این زمین لرزه تیم های پزشکی ژاپنی و تیم های امداد و نجات این کشور بلافاصله برای کمک و ارائه خدمات اضطراری به منطقه زلزله زده ترکیه شتافته اند.

به گفته وزارت خارجه ژاپن این کشور روز شنبه (۱۳ اسفند ماه جاری) سومین تیم پزشکی خود را به مناطق جنوبی ترکیه اعزام کرده است.

در حال حاضر گروههای امدادی ژاپن در حال همکاری با پزشکان محلی در درمانگاههای مناطق زلزله زده در ترکیه هستند.

توکیو همچنین تاکنون اعضای واحدهای دفاع شخصی کمک رسانی در زمینه بلایای طبیعی خود را به ترکیه فرستاده است و همچنین وسایل کمک رسانی اضطراری از جمله چادر، پتو و تشک خواب نیز برای زلزله زدگاه ارسال کرده است.

دولت ژاپن همچنین کمک مالی به ارزش ۸.۵ میلیون دلار در اختیار ترکیه برای کمک به زلزله زدگان قرار داده است.

زلزله ۷.۷ و ۷.۶ ریشتری ۶ فوریه ۲۰۲۳ (۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱) ترکیه و سوریه که جان ۴۵ هزار و ۹۶۸ نفر را در جنوب ترکیه گرفت، علاوه بر تلفات جانی زیاد، خسارت‌های مالی سنگینی نیز بر پیکره اقتصاد در این دو کشور بر جای گذاشته است.

در جریان زلزله اخیر ترکیه، ۲۱۴ هزار و ۵۷۷ بنا و ساختمان با ۴۸۱ هزار واحد مسکونی و ۱۲۷ هزار محل کار و خدمات تخریب شده و یا به شدت آسیب دیده و دیگر قابل بهره‌برداری و سکونت نیست.

ترکیه چند روز پیش اعلام کرد که در پی این زلزله، بیش از ۳.۳ میلیون نفر مجبور به کوچ و مهاجرت از محل زندگی خود به مکانی دیگر شده‌اند.

بنا به اعلام مدیر بانک جهانی، زلزله اخیر در ترکیه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان ۱۱ استان ترکیه را بی خانمان کرده و یا به محل سکونت آنها خسارت وارد کرده است.

هر چند که خسارت دقیق این زلزله که از آن به عنوان «فاجعه قرن» یاد می‌شود، هنوز مشخص نشده؛ ولی برخی نهادهای اقتصادی برآوردهای خود را از میزان خسارت این زلزله اعلام کرده و گفته اند که اقتصاد ترکیه به سختی می‌تواند از زیر بار خسارت این رویداد کمر راست کند.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا