میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

چگونه سوابق ازدواج و طلاق افراد را استعلام کنیم؟

این سامانه صرفاً اطلاعات ازدواج‌ها و طلاق‌های ثبت‌شده از سال ۱۳۹۲ به بعد را ثبت کرده و استعلام مواردی پیش از این تاریخ از طریق این سامانه امکان‌پذیر نیست.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به منظور استفاده یکپارچه متقاضیان از خدمات این سازمان به صورت غیر حضوری، سامانه الکترونیکی «ثبت من» را راه اندازی کرد، این سامانه خدمات مختلفی مانند خدمات مربوط به اسناد رسمی، ثبت شرکت و مؤسسه، ازدواج و طلاق و… را ارائه می‌دهد، یکی از خدمات این سامانه فراهم کردن امکان استعلام سوابق ازدواج است. این سامانه صرفاً اطلاعات ازدواج‌ها و طلاق‌های ثبت‌شده از سال ۱۳۹۲ به بعد را ثبت کرده و استعلام مواردی پیش از این تاریخ از طریق این سامانه امکان‌پذیر نیست.

نحوه استعلام با سامانه ثبت من
برای ورود به درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی ثبت من کاربران می توانند از طریق مرورگرهایی از قبیل Chrome Google ،FireFox و Edge Microsoft به آدرس www.ssaa.ir مراجعه و در صورت داشتن حساب کاربری، با کلیک بر روی ” ورود ” به حساب خود وارد شوند.

Untitled design 1 1

در صورت نداشتن حساب کاربری، کاربران می بایست با کلیک بر روی ” ایجاد حساب کاربری ” و ثبت اطلاعات کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه خود اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایند. از آنجا که ورود به سایت با ارسال رمز به شماره همراه کاربر انجام می شود، شماره تلفن درج شده می بایست به نام شخص متقاضی باشد.

Screenshot 442 768x450 1

برای اینکه بتوانید استعلام سابقه ازدواج را انجام دهید پس از ورود به سامانه ثبت من بخش «ازدواج و طلاق» را انتخاب کنید. در ادامه روی گزینه «وقایع ازدواج و طلاق» کلیک کنید.

Untitled design 4 1

پیشخوان ازدواج و طلاق دارای ۴ بخش وقایع ازدواج و طلاق، دفاتر دارای ظرفیت، موقعیت مکانی دفاتر و تصدیق اصالت سند است. در صورت استعلام ازدواج و طلاق توجه داشته باشید، سوابق ثبت شده برای سال ۱۳۹۲ به بعد است.

همچنین استعلام سوابق ازدواج افراد صرفاً باید توسط خود فرد یا وکیل او انجام شود و شخص دیگری نباید با مراجعه به سامانه‌های مربوطه برای صدور گواهی تجرد یا اطلاع از وضعیت تأهل دیگری اقدام کند.

Screenshot 445 768x351 1

از بخش دفاتر دارای ظرفیت می توانید فهرستی از دفاتر طلاق که ظرفیت ثبت واقعه طلاق در آن دفاتر به اتمام نرسیده است را مشاهده کنید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
پایگاه خبری اختبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا