میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

چه‌تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟

به‌گفته رضایی، بیش از ۳۰ درصد زائران تا بامداد جمعه از دو فرودگاه مدینه و جده به ایستگاه‌های مختلف پروازی در کشورمان منتقل شدند.

تبلیغ در عصر ترکیه

مدیر عملیات حج ۱۴۰۳ با بیان “از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران به میهن اسلامی تا روز گذشته ۱۱۵ پرواز انجام شده است.”، گفت: نزدیک به ۶۰هزار زائر هم‌اکنون در مکه و مدینه حضور دارند.

به گزارش تسنیم، غلامرضا رضایی؛ مدیر عملیات حج 1403 با اشاره به آخرین آمار حضور زائران در کشور عربستان اظهار کرد: تا بامداد جمعه تعداد زائران حاضر در مدینه 10هزار و 597 نفر متشکل از 77 کاروان است.

وی با بیان اینکه همچنین تعداد زائران حاضر در مکه 48 هزار و 659 زائر در قالب 356 کاروان است، گفت: تا پنج‌شنبه‌شب 26 هزار و 580 زائر و عوامل به ایران اعزام شدند و تا روز گذشته 59 هزار و 256 زائر در قالب 433 کاروان در کشور عربستان حضور دارند.

از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران تا بامداد جمعه 115 پرواز به میهن انجام شده که فقط 15 پرواز از فرودگاه جده بوده است.

به‌گفته رضایی، بیش از 30 درصد زائران تا بامداد جمعه از دو فرودگاه مدینه و جده به ایستگاه‌های مختلف پروازی در کشورمان منتقل شدند.

رضایی راجع به تعداد زائران فوت‌شده در موسم حج، افزود: تا روز گذشته بیش از 20 نفر در مکه و مدینه جان خود را از دست داده‌اند که پیکر یک نفر از آنها به ایران منتقل شد و 10 پیکر دیگر هم در کشور عربستان دفن شدند، همچنین 9 پیکر هم تا هفته آینده به کشور منتقل خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا