میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

چطور کباب‌تابه‌ای را از سوختن نجات دهیم؟

بعضی مواقع با وجود رعایت کردن تمام نکات، کباب تابه‌ای باز هم به ظرف می‌چسبد. یکی از دلایل اصلی چسبیدن غذای شما به ظرف ممکن است عدم استفاده از ظروف نچسب و تفلون و استیل باشد.

تبلیغ در عصر ترکیه

برای جلوگیری از چسبیدن کباب‌تابه‌ای به ماهیتابه چند نکته وجود دارد که می‌توان از آن‌ها هنگام پخت تمام غذا‌های سرخ کردنی استفاده کرد. از ظروف نچسب و تفلون و استیل برای پختن غذا استفاده کنید. قبل از ریختن روغن درون ظرف ابتدا صبر کنید ظرف به خوبی داغ شود به طوری که اگر چند قطره آب درون آن ریختید صدای جلز و ولز دهد و به سرعت تبخیر شود.

قبل از شروع به سرخ کردن مواد، حتماً روغن داخل ظرف را داغ کنید. قبل از گذاشتن مواد داخل روغن کمی نمک در روغن بریزید. در حین پخت حتما توجه کنید کف ظرف همیشه چرب باشد. هنگام سرخ شدن غذا با قاشق چوبی به طور دایم غذا را درون ماهیتابه جا به جا کنید.

دلایل چسبیدن کباب تابه‌ای به ظرف
بعضی مواقع با وجود رعایت کردن تمام موارد گفته شده در بخش قبل باز هم کباب تابه‌ای به ظرف می‌چسبد. یکی از نکاتی که در ادامه گفته می‌شود این است که ممکن است دلیل چسبیده شدن غذای شما به ظرف باشد. آب پیاز را پس از رنده کردن و قبل از مخلوط کردن با بقیه مواد بگیرید. نکته بعدی این است که مواد خود را حتما خوب ورز دهید تا سفت شود. اگر مواد آماده شده برای کباب تابه‌ای شل هستند به آن آرد سیب زمینی یا آرد نخودچی اضافه کنید.

منبع
خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا