میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

چرا در ناف ما پشم جمع می‌شود؟

شاید تاکنون بارها از خود درباره توده‌های کوچکی از کرک یا پنبه که در پایان هر روز به شکل مرموزی در ناف‌تان پیدا می‌شود از خود سؤال کرده باشید: این کرک‌ها از کجا می‌آیند و پاک کردن آن چقدر اهمیت دارد؟

تبلیغ در عصر ترکیه

اگر تاکنون این پرسش برایتان مطرح نشده، بدانید که بعضی‌ها آن را خیلی جدی گرفته‌اند. مثلا در سال ۲۰۱۲، گراهام بارکر استرالیایی به لطف کلکسیون خنده‌دارش در سراسر جهان شناخته شد: او طی ۲۶ سال پشم‌های ناف خود را جمع‌آوری و سپس آنها را بر اساس رنگ مرتب کرد. او همه پنبه‌های نافش را در رنگ‌بندی‌های مختلف در چند بطری جا داد و در نهایت نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد!

ناف باقیمانده رشته پیوند ما با مادر در دوران جنینی است، اما تا آخر عمر با ماست و حتی در برانگیختگی جنسی هم نقش دارد.

دانشمندان با تجزیه و تحلیل ناف نزدیک به ۵ هزار نفر داوطلب، به این نتیجه رسیدند که موهای دور ناف، پشم‌های متحدالمرکز ایجاد می‌کند. نتیجه آن که همه چیز در ناحیه اطراف ناف ما، به ویژه الیاف کنده شده از لباس‌مان با حرکت‌های شکم ما به سمت آن حرکت می‌کند و در آنجا جمع می‌شود. موهای بدن عامل اصلی کنده شدن الیاف لباس هستند.

دکتر شارلوت دوار، پزشک بلژیکی در مورد این گلوله‌های پشمی مرموز می‌گوید: «طی آزمایش‌های علمی متوجه شدیم که این گلوله‌های پشمی در واقع توده‌ای از الیاف لباس، مو، باکتری، پوست مرده و عرق هستند. همچنین مشخص شده که ناف محل پرورش باکتری است که نباید از آن غافل شد. بر پایه یکی از مطالعات دانشمندان، به طور متوسط هزار و ۴۰۰ باکتری در ناف ما وجود دارد.»

به طور کلی داشتن این دو شرط برای ایجاد گلوله‌های پشمی بیشتر و بزرگتر لازم است: موهای متراکم و ناف توخالی. دکتر دوار یادآوری می کند که ۹۰ درصد از مردم ناف فرو رفته و ۱۰ درصد ناف بیرون‌زده دارند.

علاوه بر این، مردان بیشتر از زنان میزبان این گلوله‌های پشمی هستند زیرا موهایشان در ناحیه ناف بلندتر و متراکم‌تر است. ناف مردانی که به تازگی افزایش وزن داشته‌اند نیز بیشتر از بقیه پنبه درست می‌کند. در ضمن لباس‌های نو بیشتر از لباس‌های کهنه سبب ایجاد پنبه در ناف می‌شوند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
یورو نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا