میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
گوناگون

چرا برگ گیاهان آپارتمانی شل می شود؟

معمولا اکثر افراد به گل و گیاه علاقه زیادی دارند و دوست دارند برای زیباتر کردن دیزاین منزل خود و جذب انرژی مثبت از آن‌ها استفاده کنند.

تبلیغ در عصر ترکیه

همان‌طور که می‌دانیم امروزه اکثر خانه‌ها به‌صورت آپارتمانی بوده و شرایط کافی برای نگهداری از هر گلی را ندارند. به همین دلیل باید از گیاهانی که مقاوم‌تر و مناسب برای این فضا‌ها هستند استفاده کرد.

علت شل شدن برگ گیاهان آپارتمانی
به گزارش دلتا، قبل از هر چیز شما باید از شرایط نگهداری گیاه خود اطلاعات کافی به‌دست آورید اما شل شدن برگ گیاهان آپارتمانی می‌تواند چند علت کلی داشته باشد که در ادامه، آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

شل شدن برگ گیاه اپارتمانی به دلیل آبیاری کم گیاه
همان‌طور که می دانیم آب از ریشه گیاهان به قسمت‌های دیگر منتقل می‌شود و اگر میزان آبی که به گیاه خود می‌دهید کافی نباشد ممکن است این انتقال به‌صورت کامل انجام نشود و آب به قسمت انتهایی یعنی برگ‌ها نرسد. به همین علت برگ گیاهان به مرور زمان بی‌حال می‌شوند.

آبیاری بیش از اندازه گیاه
آبیاری بیش‌ از حد به گیاهان باعث بسته شدن منافذ خاک می‌شود و اکسیژن کافی به ریشه گیاه نرسیده و آسیب می‌بیند. در این‌صورت بخش‌های مختلف گیاه نیز به‌درستی تغذیه نمی‌شوند. در نتیجه برگ گیاهان شادابی خود را از دست داده و شل و بی‌حال می‌شوند.

وجود آفت و بیماری دلیل شل شدن برگ گیاه آپارتمانی
آفت‌ها یکی از عواملی هستند که ابتدا جلوی رشد گیاه را می‌گیرند و سپس خیلی سریع آن را از بین می‌برند. آفت‌ها مانع رسیدن آب و اکسیژن به برگ‌ گیاهان می‌شوند. در نتیجه برگ‌ها شل و بی‌حالت می‌شوند.

شل شدن برگ گیاهان به دلیل نور نامناسب

برگ گیاهان آپارتمانی4

یکی دیگر از دلایل شل شدن برگ گیاهان نبود نور کافی یا زیاد بودن آن است. اگر گیاه به‌طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار بگیرد آب برگ‌های آن تبخیر شده و به مرور زمان برگ‌ها بی‌حال و زرد می‌شوند.

کوددهی نامناسب به گیاه آپارتمانی
استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی باعث سمی شدن ریشه گیاه می‌شود و به مرور زمان آن را ضعیف کرده و باعث نابودی آن می‌شوند. با ضعیف شدن ریشه، گیاه تغذیه کافی را دریافت نمی‌کند. در نتیجه برگ‌ها کاملا بی‌حال و شل می‌شوند.

تاثیر رطوبت ناکافی در شل شدن برگ گیاهان

برگ گیاهان آپارتمانی1

برخی ازگل‌ها نسبت به سایر گیاهان به رطوبت بیشتری احتیاج دارند و اگر شما آن‌ها را نزدیک وسایل گرمایشی قرار دهید شاهد شل شدن برگ آن‌ها خواهید بود. زیرا مکان‌های خیلی گرم رطوبت بسیار کمتری نیز دارند. در این مواقع شما باید جای گیاهان را تغییر دهید و مکان مناسب‌تری را برای آن انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا