میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

پیدا کردن کوهی از طلا در کنار یک فسیل! (+عکس)

باستان شناسان به تازگی مقبره‌ای کشف کردند که به شکل قابل توجهی مملو از طلا است. ابزار و وسائل ساخته شده از طلا در این مقبرا به حدی زیاد است که از ارزش تاریخی و فرهنگی بی‌شماری برخوردار است.

تبلیغ در عصر ترکیه

مقبره کشف شده در سایت باستان شناسی ال کانیو، در کشور پاناما آمریکای شمالی در محل گورستان بزرگی است که مربوط به فرهنگ کوکله پیشاکلمبی یا گران کوکله در حدود سال 700 پیش از میلاد می‌شود که در سال 1000 پس از میلاد متروک شد. این فرهنگ از حدود سال 200 قبل از میلاد تا سال 1550 میلادی در این منطقه وجود داشت و به دلیل سبک هنری خاصی که داشت، شناخته می‌شود.

مصنوعات موجود در مقبره‌ای که به تازگی کشف شده، فارغ از اینکه کاملا از طلا ساخته شده، به طور باورنکردنی درصد بزرگی از آثار باستانی استان کوکله پاناما را به خود تعلق داده‌است.

باستان شناسان در این مقبره تعدادی اشیاء باستانی سرامیکی و همچنین چندین شی طلا را کشف کردند که شامل دو کمربند ساخته شده از مهره‌های طلای کروی شکل، چهار دستبند، دو گوشواره به شکل انسان (یک مرد و یک زن)، یک گوشواره به شکل تمساح، پنج گوشواره ساخته شده با دندان نهنگ با غلاف طلا،مجموعه‌ای از صفحات دایره‌ای طلا، دو زنگ، مجموعه‌ای از فلوت‌های استخوانی و همچنین دستبند و دامن ساخته شده با دندان سگ می‌شود.

این آثار طلا دارای ارزش تاریخی و فرهنگی غیر قابل محاسبه است و به گقته باستان‌شناسی که از سال 2008 حفاری‌هایی را در این مکان انجام می‌دهد، به نظر می‌رسد این مقبره متعلق به یک مرد بالغ با موقعیت بالا در حد یک لرد بزرگ بوده است. در این مقبره بقایای یک مرد بالغ حدودا 30 تا 40 ساله و همچنین چندین فرد دیگر که قربانی شده بودند وجود داشت.

پژوهش‌ها بر روی این قبر و نحوه قرارگیری مرد در آن به شکلی که صورتش رو به پایین بود و روی یک زن قرار داشت نشان می‌هد که همانطور که در این فرهنگ مرسوم بوده، افراد بزرگ پس از مرگ همراه با چندین نفر به عنوان خدمت گذاران دفن شوند این گور نیز متعلق به مرد بوده و این افراد نیز در کنار او دفن شده‌اند تا این مرد را در زندگی پس از مرگ همراهی کنند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
newsweek

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا