میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

پیام رسان های فیلترشده به زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرند

سکوهای مسدود شده با ابزارهای فنی و طبق قوانین کشور در حال آزمایش هستند و در اختیار مردم قرار خواهند گرفت.

تبلیغ در عصر ترکیه

سید محمد امین آقامیری، رئیس مرکز ملی فضای مجازی در حاشیه یک جلسه درباره برنامه این مرکز برای رفع فیلتر پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی اظهار کرد: اتفاق مهمی که افتاد ما در سازوکار قبلی خود اعلام کردیم که سکوی خارجی باید تعهد دهد اما با توجه به تجربه یک سال گذشته در این زمینه که پیشرفتی در این حوزه نداشتیم، دو راهکار جایگزین پیدا شد.

وی افزود: سکوها یا دسترس هستند یا ما را تحریم کرده‌اند یا مسدود هستند. سکوهای تحریمی را قرار شد مجوز ابزارهای تحریم‌شکن صادر شود تا در اختیار مردم قرار بگیرد. درباره سکوهای مسدود شده اگر کسی به نمایندگی از آنها یا به وسیله واسطه مذارکاتی انجام دهند که قوانین و مقررات ما را رعایت کنند در نتیجه مشخص می‌شود. درحال حاضر کارهایی شروع شده و به صورت شخصی یکی دو نمونه آزمایش کردم که خوب بوده است.

آقامیری در ادامه گفت: در واقع از طریق سکوهای داخلی و ابزارهای فنی توانسته‌اند سکوهای خارجی را درچارچوب مقررات در دسترس قرار دهد. چیزی که برای ما اصل است پیاده شدن قوانین و مقررات است که با کمک ابزارهای فنی و دوستان دانش بنیان توانسته‌اند ساز و کاری بگذارند که قوانین و مقررات ما پیاده و در دسترس قرار بگیرد و به صورت کلی درحالت آزمایش است؛ اما طبق بررسی‌ها سرعت و کیفیت طرح خوب بوده است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا