میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ترکیه

پوتین: ترکیه قابل اعتمادترین شریک ما در انرژی است

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که ترکیه قابل اعتمادترین شریک مسکو است که همچنان به پمپاژ گاز از طریق خط لوله جریان ترک ادامه می‌دهد.

تبلیغ در عصر ترکیه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه شبکه (Rossiya-1) اظهار داشت: اروپا وارد مسیر غیرقابل بازگشتی درعرصه اقتصادی شده است، آنها همیشه می‌گفتند که روسیه منابع انرژی را محدود می‌کند.

به گزارش عصر ترکیه، ما چیزی را محدود نمی‌کنیم، ما همه چیز را فراهم می‌کنیم. قابل اعتمادترین شریک ما ترکیه بود. ترکیه همچنان به پمپاژ گاز از طریق خط لوله ترک‌استریم «جریان ترک» ادامه داد.

پوتین با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: توافقنامه مینسک در مورد اوکراین اجرا نشد و به همین دلیل ما «عملیات نظامی ویژه» آغاز کردیم. ما از روش‌های صلح به روش‌های نظامی روی آوردیم، اما همچنان تلاش کردیم تا درگیری‌ها را به‌طور مسالمت‌آمیز پایان دهیم.

وی تصریح کرد: در مورد مسائل توافقنامه صلح با اوکراین در استانبول به توافق رسیدیم. دیوید آراهامیا، سیاستمدار اوکراینی درست می گفت؛ اگر نگرش غرب، همانطور که بوریس جانسون، نخست وزیر سابق انگلیس نشان داد، متفاوت بود، جنگ یک سال و نیم پیش به پایان می‌رسید، اما آنها این را نمی‌خواستند. نمی‌دانم امروز می خواهند یا نه؛ اما ما آماده گفتمان و مذاکره هستیم.

پوتین ضمن انتقاد از رویکرد سیاستمداران غرب با توقف خرید گاز از روسیه گفت: آنها فکر کردند با این کار به اقتصاد روسیه آسیب وارد می کنند؛ اما روند برعکس پیش رفت، آنها متضرر شدند. صنعت تولید در اروپا در حال انتقال به کشورهای دیگر از جمله آمریکا است زیرا منابع انرژی ارزان‌تر است. آنها باید گاز طبیعی را به مایع تبدیل کنند، سپس آن را به اقیانوس بفرستند و دوباره به گاز تبدیل کنند. اینها همه هزینه اضافی است.

وی تاکید کرد: دولت آلمان با سیاست فعلی خود آسیب‌های زیادی به آینده اقتصادی‌اش وارد می‌کند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا