میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

وزیر خارجه جدید ترکیه: در اولین فرصت به تهران سفر می‌کنم

وزیر خارجه جدید ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان آمادگی خود برای کمک به توسعه مناسبات فیمابین را اعلام کرد و‌ گفت که در اولین فرصت به تهران سفر ‌می‌کند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (یکشنبه) ۱۴ خرداد ماه در تماس تلفنی با «هاکان فیدان»، وزیر امور خارجه جدید ترکیه، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های نزدیک بین دو کشور در دوره جدید تداوم و ارتقاء پیدا کند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با دعوت از همتای خود برای سفر به تهران، لزوم شتاب بخشیدن به برنامه گسترش مناسبات دوجانبه را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه ایران، همکاری دو کشور در مسائل منطقه‌ای را نیز حائز اهمیت برشمرد و بر فعال‌سازی سازوکارهای منطقه‌ای تأکید کرد.

هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه نیز ضمن ابراز تشکر از پیام تبریک وزیر امور خارجه ایران، اهمیت استمرار گفت‌وگوها و همکاری‌های خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در زمینه دوجانبه و‌ منطقه‌ای را مورد اشاره قرار داد و آمادگی خود برای کمک به توسعه مناسبات فیمابین دو کشور در دوره پیش رو را اعلام کرد.

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که در اولین فرصت به تهران سفر خواهد کرد.

فیدان با ابلاغ سلام رئیس جمهور ترکیه به آیت‌الله رئیسی، از حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف رئیس جمهور ترکیه قدردانی کرد.

سفر وزیر خارجه ترکیه به قاهره آغاز از سرگیری روابط دوجانبه است
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا