میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

وزیر خارجه ترکیه: در مقایسه با سوئد مشکل کمتری با پیوستن فنلاند به ناتو داریم

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که آنکارا در مقایسه با سوئد مشکل کمتری با پیوستن فنلاند به ناتو دارد.

تبلیغ در عصر ترکیه

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست مطبوعاتی مشترک با ژائو گومز کراوینیو، همتای پرتغالی خود با اشاره به اینکه آنکارا به نسبت سوئد مشکل کمتری با پیوستن فنلاند به ناتو دارد، گفت: باید میان کشوری که مساله بیشتری با آن داریم با کشوری که مسائل کمتر است، تمایز قائل شویم.

چاووش‌اوغلو با اشاره به اینکه فنلاند و سوئد تاکید کرده‌اند که ترکیه از آغاز روند عضویت این دو کشور در ناتو مشکلات کمتری با فنلاند داشته، اظهار داشت: اما هر دو این کشورها، سازمان ناتو و برخی از متحدان سازمان خواهان تداوم همزمان روند عضویت دو کشور هستند.

وی با یادآوری تفاهم‌نامه سه جانبه امضا شده در مادرید نیز گفت: از آن زمان تاکنون اظهارات مثبتی از سوی فنلاند مطرح شده و می‌توان گفت در مورد تحریم‌های ترکیه از جمله در خصوص مجوز صادرات محصولات صنایع دفاعی صورت گرفته است. تحرکات گروههای تروریستی نیز در این کشور مانند سوئد نبوده است. منظور من فقط وابستگان پ.ک.ک نیست، افرادی با ایدئولوژیهای مختلف نیز در میان سیاستمداران فنلاندی حضور دارند. آنها هم نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد.

چاووش‌اوغلو با تاکید بر اینکه ترکیه مخالف گسترش ناتو نیست، تصریح کرد: ما همیشه گفته‌ایم که کشورهایی که خواهان عضویت در ناتو هستند می‌توانند به این سازمان بپیوندند.

منبع
خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا