میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

وزیر حمل و نقل ترکیه: شناسایی محل سقوط بالگرد توسط پهپاد آکینجی با زمان آن منطبق است

عصر از ما پشتیبانی پهپاد با قابلیت دید در شب را خواستند. ما 2 پهپاد را فعال کردیم، اما آنها نتوانستند پرواز کنند. سپس پهپاد آکینجی به حرکت افتاد.

تبلیغ در عصر ترکیه

عبدالقادر اورال‌اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت‌ ترکیه طی اظهاراتی در شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان ترک در ارتباط با اتفاقات پس از سانحه‌ هوایی حامل ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید ایران در گفت‌وگو با مقامات ایرانی در این زمینه گفت:

«پس از تماس طرف ایرانی با ما، مذاکرات درباره روند موضوع آغاز شد. در ابتدا اشاره ای به سقوط هلیکوپتر نشد. ما اعلام کردیم که چنین سیگنالی وجود ندارد. سپس طرف مقابل گزارش داد که یک هلیکوپتر سقوط کرده است. در ساعات بعد مشخص شد که رئیسی در هلیکوپتر است».

اورال‌اوغلو در ادامه افزود: «در واقع، نگرانی‌های امنیتی جزء احتمالات هستند. ممکن است به‌دلیل تحریم‌ها نتوانستند چنین وسیله‌ای را تهیه کرده باشند. طرف ایرانی ممکن است در فرصتی دیگر در این زمینه توضیحاتی دهد.

عصر از ما پشتیبانی پهپاد با قابلیت دید در شب را خواستند. ما 2 پهپاد را فعال کردیم، اما آنها نتوانستند پرواز کنند. سپس پهپاد آکینجی به حرکت افتاد.

ساعت 15 و 46 ایران با ما تماس گرفت و درخواست کمک کرد. آنچه از ما خواسته شد با موفقیت انجام دادیم. شناسایی (محل سقوط) آکینجی با زمان پیدا شدن هلی‌کوپتر مطابقت دارد.

در واقع ما به کمک کشوری که طبق اصل همسایگی درخواست یاری کرده بود شتافته و آن را به طور کامل و درست انجام دادیم».

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا