میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

واکنش یک عضو فدراسیون به مبلغ قرارداد قلعه نویی/ شاید ارقام دهن پر کن باشد!

تبلیغ در عصر ترکیه

افشاریان در خصوص مبلغ قرارداد قلعه‌نویی در تیم ملی و گل گهر گفت: من واقعا اشراف ندارم و محرمانه است اگر می‌توانید از تاج بپرسید.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس کمینه داوران در گفتگو با رادیو ایران در خصوص انتخاب قلعه‌نویی گفت: اجازه می‌خواهم که رک و شفاف صحبت کنم. برمی‌گردیم به جلسه ده روز پیش که سه، چهار ساعت در مورد آینده تیم ملی صحبت کردیم. در آن جلسه اکثر قریب به اتفاق اعضا از آقای قلعه‌نویی حمایت کردند. من از همین جا به جامعه مربیان کشور و آقای قلعه‌نویی تبریک می‌گویم و امیدوارم خوش بدرخشیم.

او در مورد اینکه گل‌گهر درخواستی مبنی بر نشستن قلعه‌نویی روی نیمکت در بازی حذفی داشته یا نه گفت: من نمی‌دانم درخواستش رسیده یا نه، اما از رفتار حرفه‌ای باشگاه گل‌گهر تشکر می‌کنم، چون نسبت به تیم ملی نظر مساعد داشتند و علی رغم اینکه در اوج مسابقات هستند بهترین مربی خود را رها کردند. توافقاتی بین قلعه‌نویی، فدراسیون و گل‌گهر اتفاق افتاده و باز هم ممنونم از بچه‌های سیرجان.

افشاریان در خصوص مبلغ قرارداد قلعه‌نویی در تیم ملی و اینکه گفته می شد قراردادش با گل گهر ۵۰ میلیارد بوده، گفت: من واقعا اشراف ندارم و محرمانه است اگر می‌توانید از آقای قلعه‌نویی یا تاج بپرسید. آن چه که می‌دانم این است که آقای قلعه‌نویی نه به خاطر پول و نه به خاطر مادیات به تیم ملی آمده، اگر دنبال پول بود همان گل‌گهر می‌ماند. او دنبال اعتبار فوتبال و کمک به جامعه فوتبال و تیم ملی است. شاید ارقام دهن پر کن باشد، ولی برای کسی که می‌خواهد برای کشورش بجنگد بسیار راحت است. فکر نمی‌کنم این رقم را فدراسیون پرداخت کند، ولی شخصیت قعه‌نویی باید حفظ شود و اعضای هیئت مدیره پشت او هستند.

افشاریان در مورد مدت قرارداد وی گفت: بله تا پایان جام ملت‌ها است، ولی بی شک کسی که می‌تواند تیم را در جام ملت‌ها قهرمان کند، آینده هم برای اوست.

او در مورد دستیاران قلعه‌نویی توضیح داد: بی شک ما باید به قلعه‌نویی برای آینده تیم ملی باید کمک کنیم. ما و آقای تاج هیچ دخالت و نفوذی روی دستیارهای ایشان نداریم. فقط دوست داریم آقای قلعه‌نویی بهترین دستیارها را انتخاب کند تا کار خوب و عالی انجام بگیرد.

افشاریان در خصوص بازی دوستانه با روسیه و برنامه قلعه‌نویی بیان کرد: من روی این موضوع اشراف ندارم. قلعه‌نویی مربی کوچکی نیست و همه بازیکنان ایران را می‌شناسد و به خاطر اعتبارش سعی می‌کند بهترین تصمیم را بگیرد. با توجه به اینکه جلسه‌ای را یکی دو روز قبل داشتند، برنامه یک ساله و بلند مدت او مشخص شده و ما طبق برنامه جلو خواهیم رفت. بی شک ما سعی‌مان این است بهترین کار را برای تیم ملی انجام دهیم تا برای جام ملت‌های آسیا آماده شوند.

رئیس کمیته داوران در مورد VAR بیان کرد: ما شرکتی که تحت قراردادمان است با ما کار می‌کند و رفتارهای اداری و حقوقی را جلو می‌برد. آخرین پلنی که ما انجام دادیم، کارگروه VAR در قطر با مدرس فیفا انجام گرفت. اگر مشکل خاصی پیش نیاید اولین مرحله بعد از این موضوع مسئله آموزش داوران‌مان است. آموزش در ایران خواهد بود و اتفاقات خوبی خواهد افتاد. حتی اگر با دو یا سه ورزشگاه به سمت VAR برویم این کار را انجام خواهیم داد.

او ادامه داد: کشورهای همسایه مثل ازبکستان دو، سه ورزشگاه VAR دارند و بقیه بازی‌ها ندارند. ما سعی می‌کنیم در ورزشگاهی که ساختار فیزیکی بهتری دارد آن را انجام دهیم. ما مشکلات خاص خودمان را داریم. تحریم‌ها، فشارهای حاکم بر کشور کار را سخت می‌کند، اما برای ازبکستان گفتم که اگر با دو با سه ورزشگاه انجام می‌شود یعنی منع قانونی از سوی فیفا ندارد.

افشاریان در خصوص اینکه آیا تا آخر فصل آینده VAR خواهیم داشت گفت: اگر خدا کمک کند و اتفاق بدیمنی نیفتد، انشالله کنار شما خواهیم بود.

او در مورد اینکه فغانی از لیست داوران بین المللی ایران خارج شده گفت: اولا، من از تمامی داوران بین‌المللی تشکر می‌کنم همه آن‌ها تقریبا الیت هستند. گرچه آقایان عرب براقی و منصوریان تا دو هفته آینده الیت می‌شوند. بدون شک به شما می‌گویم که نفر بعد از آقای فغانی، آقای موعود بنیادی‌فر در اول لیست هستند. انشالله که اقایان بنیادی‌فر، منصوریان، آقای دکتر بیژن حیدری و پیام حیدری و بقیه دوستان بتوانند جای آقای فغانی را پر کنند، ولی آن کسی که مد نظر شماست و بتواند در رویدادهای مهم آن داور را گسیل کنیم، آقای موعود بنیادی‌فر هست. امیدوارم آقای فغانی انشالله هرجایی که هستند از زندگی‌شان لذت ببرند.

او در مورد اینکه آیا دلیل غیبت بنیادی فر در این هفته اشتباه هفته قبلی وی بود، گفت: نه، شما دقت بفرمایید که هیچ داوری از هفته قبل، این هفته قضاوت نکرد. قای بنیادی‌فر هیچ مشکلی در بازی قبل نداشت. مسائل کوچک و رفع خطاهای ریزی بود. طبق روالی که داشتیم تمامی داوران کشور که هفته قبل قضاوت کردند، این هفته نبودند. انشالله در آینده اقای موعود بنیادی‌فر هستند.

افشاریان در مورد اینکه اگر داوری این هفته اشتباه کند، به عنوان رئیس کمیته داوران اعلام خواهد کرد که با توجه به اشتباه هفته قبل این داور، هفته بعد محروم خواهد بود یا خیر اظهار داشت: این سوال شما یک رفتار حرفه‌ای و قانونی دارد که باید انجامش بدهیم. داوری که تاثیرگذار است و نمره نظارتش با توجه به ۱۰ نمره زیر ۸ باشد، با آن برخورد می‌کنیم یعنی یقینا نسبت به قضاوت‌های هفته بعد محروم خواهد شد. اما داوری که محروم می‌شود بعد از برگشت ممکن است از لحاظ روحی و روانی و بازتاب آن در جامعه تاثیر داشته باشد. هیچ جای دنیا اعلام نخواهند کرد، اما اگر نظر داور در نتیجه تاثیر داشته باشد بی‌شک طبق قانون با آن برخورد خواهیم کرد و هیچ‌گونه مماشاتی نمی‌کنیم. در فصل‌های قبل نیز دوستانی که اشتباه کردند هفته‌هایی نبودند. در این هفته هم کسانی محروم هستند، ولی ما هیچ‌وقت اعلام نخواهیم کرد، چون در هفته‌های آینده به این داور احتیاج داریم و باید ایشان را شارژ روحی کنیم تا در هفته‌های بعد کنار ما باشند.

او در مورد احتمال حضور داوران پشت دروازه در هفته‌های حساس اخر به لیست داوران گفت: اصلا این امکان وجود ندارد. پلن پشت دروازه رد شده است، اما ما سعی می‌کنیم که با توجه به حساسیت بازی‌هایی که در لیگ یک، لیگ دو و لیگ برتر وجود دارد، سعی می‌کنیم پخته‌تر عمل کنیم و داوران باتجربه‌ای را برای این بازی‌ها بگذاریم.

منبع
خبر ورزشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا