میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ایران

هوای ۵ شهر در وضعیت قرمز آلودگی هوا

براساس اعلام سامانه کیفی هوای کشور، هم‌اکنون هوای شهرهای شوش، هندیجان اندیمشک، دزفول، شوشتر و بندرماهشهر در استان خوزستان در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی است.

تبلیغ در عصر ترکیه

براساس داده های سامانه پایش کیفی کشور، آلودگی هوا در ۵ شهر استان خوزستان در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه های سنی قرار گرفت.

به گزارش مهر، براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۹ امروز، یکشنبه ۱۷ تیرماه، شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌های اندیمشک و شوشتر ۱۶۱، ماهشهر ۱۵۲، بهبهان ۱۶۲ و هندیجان ۱۷۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» قرار گرفت، همچنین در این مدت هوای مسجدسلیمان، هویزه و خرمشهر در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

طبق شاخص ۲.۵ میکرون هوای اهواز و شادگان در وضعیت «قابل قبول» بوده و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در وضعیت «پاک» نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا