میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

همه چیز درباره تور استانبول در شهریور 1402

اگر روز سفر برایتان مهم نیست، می توانید از تورهای لحظه آخری استفاده کنید. اگر قیمت توری مثلا 28 میلیون تومان باشد و آژانس مربوطه نتواند آن را پر کند، ممکن است یک یا دو روز یا حتی گاه چند ساعت قبل از پرواز، قیمت آن را به زیر 20 میلیون تومان هم کاهش دهد تا ظرفیت را پر کند.

عصر ترکیهشهریور ماه، یکی از پرتقاضاترین ماه های تور استانبول است زیرا از یک سو ، مردم سعی می کنند قبل از آغاز فصل مدارس، از باقی مانده تعطیلات استفاده کنند و از سوی دیگر، آب و هوای استانبول نیز مناسب است. ضمن این که با شرایط ارزی کنونی، یکی از کم هزینه ترین سفرها، سفر به ترکیه و به  ویژه استانبول است.

تور 4 شب و 5 روز هم جزو محبوب ترین تورهاست چرا که نه خیلی کوتاه است و نه خیلی طولانی.

از این رو ، نگاهی داریم به هزینه های این تور در شهریور 1402 با مبدا تهران:

4 شب و 5 روزه استانبول ؛ شامل خدمات پرواز و هتل

2 نفر بزرگسال در یک اتاق دو تخته

هتل 3 ستاره : بین 20 تا 26 میلیون تومان برای هر نفر

هتل 4 ستاره : 22 تا 28 میلیون تومان برای هر نفر

هتل 5 ستاره : 23 تا 38 میلیون تومان برای هر نفر

تور استانبول

چند نکته بسیار مهم برای مسافران تور استانبول:

1 – قیمت های فوق تقریبی و میانگین هستند و پایین تر و بالاتر از این هم (حتی در حد 40 درصد) وجود دارد. اما توجه داشته باشید که در قیمت های خیلی پایین تر، با هتل های بسیار کوچک و بی کیفیت مواجه خواهید شد.

در مجموع برای یافتن بهترین قیمت ها کمی جست و جو به سودتان خواهد بود. گاه می توان با پول هتل سه ستاره، هتل 4 ستاره گرفت.

توصیه جدی می کنیم درباره  هتل ها، به عکس های آنها که معمولا زیبا و هنری هستند اکتفا نکنید و با کمی جست و جو، نظرات مسافران قبلی را هم بخوانید. اگر نظرات به فارسی است که مشکلی ندارید و اگر انگلیسی یا ترکی است و مشکل زبان دارید، از مترجم گوگل کمک بگیرید.

زلزله اخیر ترکیه چه تأثیری بر میزان سفر ایرانیان به این کشور داشته است؟
بخوانید

همچنین به امتیازی که مسافران قبلی داده اند نیز نگاه کنید.

استانبول، به همان اندازه که هتل های خوب و مجلل دارد، هتل هایی هم دارد که اقامت در آنها، مخصوصا با خانواده، چندان مطلوب نیست.

البته برخلاف شهرهایی مانند آنتالیا که داخل هتل پر است از امکانات رفاهی و تفریحی و شما اکثر طول روز را در هتل هستید، هتل های استانبول صرفاً برای خواب شبانگاهی و صبجانه اند و شما در طول روز ، کلا بیرون از هتل هستید.

تور استانبول

2 – هزینه کودکان بر اساس سن آنها محاسبه می شود؛ آنها به سه گروه سنی تقسیم می شوند و هر کدام هزینه خاص خودشان را دارند. مثلا در یک تور 4 شب و پنج روزه، اگر علاوه بر 2 بزرگسال ، کودکانی نیز حضور داشته باشند و هزینه هر بزرگسال 26 میلیوت تومان باشد، هزینه تقریبی هر کودک به شرح زیر خواهد بود:

زیر 2 سال : 2 میلیون تومان
2 تا 6 سال : 20 میلیون تومان
6 تا 12 سال : 23 میلیون تومان
12 سال به بالا : هزینه بزرگسال

معمولاً هتل ها برای یک کودک تا 12 سال، تخت اضافی در اتاق می گذارند. برخی هتل ها که اتاق های بزرگ تری دارند، “ممکن است” برای دو کودک نیز تخت اضافی در اتاق بگذارند ولی معمولاً برای بیش از 2 کودک، مجبور خواهید بود دو اتاق بگیرید یا سوئیت اجاره کنید که هزینه هایش بیشتر خواهد بود. حتی خیلی از هتل ها برای بیش از یک کودک نیز تخت اضافی ندارند. حتماً هنگام خرید تور این موارد را مطرح کنید.

3 – قیمت ها بر اساس هزینه ایرلاین های معمولی داخلی و با مبدا تهران محاسبه شده است. ایرلاین های ترکیه ای به مراتب گران تر هستند و حتی گاه پول بلیت رفت آنها از کل تور با پرواز داخلی گران تر است.

زلزله اخیر ترکیه چه تأثیری بر میزان سفر ایرانیان به این کشور داشته است؟
بخوانید

4 – هزینه ها با احتساب ترانسفر فرودگاهی ( رفتن به هتل و بازگشت به فرودگاه ) ، صبحانه ، بیمه پایه مسافرتی تا سقف پوشش 5000 یورو ، تور لیدر فارسی زبان و حداقل یگ گشت رایگان شهری محاسبه شده اند. موقع خرید تور ، این موارد را با مسوول فروش یا در سایت فروش چک کنید.

5 – اگر بار زیادی دارید یا می خواهید موقع بازگشت با کلی سوغاتی برگردید، حتماً میزان بار مجاز مسافر را موقع خرید چک کنید. معمولاً بار مجاز برای هر مسافر 30 کیلوگرم است ولی گاه این رقم تا 15 کیلو هم کاهش می یابد و برخی پروازها، حتی بدون بار هستند. این موارد را حتما چک کنید تا با مشکل اضافه بار مواجه نشوید که هزینه های گرافی دارد.

تور استانبول

6 – ساعت پرواز هر چه باشد، ساعت تحویل اتاق به شما 2 بعد از ظهر است و ساعت تخلیه 12 ظهر. بنابراین، در انتخاب ساعت پرواز رفت و برگشت دقت کنید چرا که اگر مثلاً 7 صبح به هتل برسید مجبورید تا 2 بعد از ظهر منتظر تحویل اتاق باشید یا اگر پروازتان 10 شب است، مجبورید ساعت 12 ظهر اتاق تان را پس دهید.

البته اکثر هتل ها خدمات نگهداری بار مسافران را در این ساعت ها دارند. همچنین اگر اتاق خالی داشته باشند، ممکن است قبل از ساعت 14 نیز اتاق تان را تحویل دهند.

توجه داشته باشید که اکثر تورها و پروازهای ارزان، در ساعات نامناسبی پرواز دارند.

7 – اگر روز سفر برایتان مهم نیست، می توانید از تورهای لحظه آخری استفاده کنید. اگر قیمت توری مثلا 28 میلیون تومان باشد و آژانس مربوطه نتواند آن را پر کند، ممکن است یک یا دو روز یا حتی گاه چند ساعت قبل از پرواز، قیمت آن را به زیر 20 میلیون تومان هم کاهش دهد تا ظرفیت را پر کند.

زلزله اخیر ترکیه چه تأثیری بر میزان سفر ایرانیان به این کشور داشته است؟
بخوانید

8 – اگر می توانید بعد از پایان شهریور یه استانبول بروید، از لحاظ مالی به نفع تان است چرا که قیمت ها از اول مهر ماه که مدارس باز و تقاضای سفر کم می شود، به طور بسیار ملموسی کاهش می یابند.

سفرتان خوش!

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا