میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاخبرهای ایران

هشدار: مراقب کلاهبرداری در پوشش آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری باشید

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان گفت که برای انجام مسافرت و تهیه بلیط به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنند.

تبلیغ در عصر ترکیه
رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا به مسافران نوروزی توصیه کرد که برای انجام مسافرت و جهت تهیه بلیط به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنید.
سرهنگ محمد شریفی در این باره گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و شروع تعطیلات نوروز برخی شهروندان از هم اکنون برنامه‌ریزی لازم برای انجام مسافرت های نوروزی را کرده‌اند و ضمن مراجعه به آژانس های مسافرتی اقدام به تهیه بلیط می کنند.
وی افزود: به همین منظور افراد سودجو و کلاهبردار از این موقعیت سوءاستفاده کرده و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک های تبلیغاتی به تلفن همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات و یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات فریبنده می کنند.
سرهنگ شریفی با بیان اینکه این افراد شیاد در خصوص اعزام مسافران و گردشگران در ایام نوروز به شهرها و کشورهای مختف از طریق تورهای گردشگری فعالیت می کنند، تصریح کرد: در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه نسبت به تهیه بلیط اقدام و هنگام سررسید پرواز پس از مراجعه به فرودگاه پی به جعلی بودن بلیط ها برده و سپس متوجه می شوند شرکت مذکور تعطیل و متهمان متواری شده اند.
رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان گفت که برای انجام مسافرت و تهیه بلیط به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنند.
وی با اشاره به اینکه از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه های پایین هستند بپرهیزید، تاکید کرد: به آگهی هایی که در فضای مجازی، روزنامه های کثیرالانتشار، سطح شهر و یا معابر عمومی در خصوص اعزام گردشگر به خارج از کشور توسط تورهای گردشگری (علی الخصوص در ایام تعطیلات نوروز) مشاهده می کنید، اعتماد نکنید.
براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ شریفی گفت: برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارتخانه ها مراجعه کنید و از دادن مدارک به افراد ناشناس یا افرادی که خود را نماینده آژانس ها معرفی می کنند و یا شرکت ها و آژانس های غیر معتبر خودداری کنید.

منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا