میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

هشدار درباره اثرات مخرب استفاده افراطی از رژ لب

کارشناس اداره کل نظارت بر فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو درباره عوارض و اثرات جبران ناپذیر افراط در استفاده از رژ لب و وجود فلزات سنگین در رژهای گمنام و جعلی هشدار داد.

تبلیغ در عصر ترکیه

دکتر حلاج با تاکید بر این که رژلب از جمله فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی است و استفاده فراوانی را در نقاط مختلف دنیا دارد عنوان کرد: زنان در طول زندگی خود مقدار قابل ملاحظه‌ای رژلب را به صورت ناخواسته می‌بلعند. مصرف مستقیم خوراکی این محصول اثرات منفی مواد شیمیایی مانند فلزات سنگین را تشدید می کند.

وی افزود: استفاده مداوم از این فرآورده های آرایشی می‌تواند جذب فلزات سنگین را در بدن هنگام بلع رژلب افزایش دهد. همچنین فلزات سنگین موجود در رژلب‌های غیراستاندارد و قاچاق به ویژه برای زنان باردار و کودکان، پیامدهای زیانبار به همراه دارد.

حلاج استفاده نادرست از لوازم آرایشی و بهداشتی، کاهش سن استفاده از لوازم آرایشی بدون در نظر گرفتن استاندارد بودن آنها، قاچاق و تولید محصولات تقلبی را تهدید کننده سلامت عموم مردم به ویژه زنان عنوان کرد و افزود: فرآورده‌های غیراستاندارد و قاچاق اکثراً حاوی مقادیر بالای فلزات سنگین نظیر ترکیبات سرب، آرسنیک و جیوه هستند. چنین ترکیباتی به دلیل داشتن خواص رنگی اغلب به عنوان رنگدانه‌ها در آن فرآورده‌ها استفاده می‌شوند که منجر به انباشته شدن این آلاینده‌ها در بافت‌های نرم خواهند شد. این امر می‌تواند عوارض و اثرات جبران ناپذیری را برای بدن ایجاد کند.

منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا