میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیه

سالی 4.5 میلیارد دلار هزینه دیابت در ترکیه

هم اکنون 6.1 درصد از جمعیت جهان به دیابت مبتلا هستند و پیش بینی می شود در 30 سال آینده این رقم به یک میلیارد و سیصد میلیون نفر برسد.

آمارها نشان می دهد بیماری دیابت در ترکیه سالیانه 4.5 میلیارد دلار هزینه به سیستم بهداشتی این کشور تحمیل می کند.

به گزارش عصرترکیه، بر اساس اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت ترکیه در سال 2020 تعداد 7.5 میلیون نفر در ترکیه به بیماری دیابت یا همان مرض قند مبتلا هستند.

سرانه هزینه درمان این بیماری در ترکیه 18 هزار لیر در سال است که تقریبا نزدیک به 600 دلار می شود. در صورتی که این سرانه را به تعداد مبتلایان ضرب کنیم می بینیم در یک سال هزینه درمان این بیماری در ترکیه حدود 4.5 میلیارد دلار می شود.

با همه این ها 43 درصد از مبتلایان به دیابت در ترکیه ، تحت کنترل و درمان قرار ندارند. رژیم های ناسالم و مملو از چربی های اشباع شده ، فست فود و کم تحریک و فشارهای روحی و روانی از مهمترین عوامل زمینه ساز و تشدید کننده دیابت هستند.

البته این بیماری یکی از 10 عامل معلولیت و مرگ و میر در جهان است و هر 6 ثانیه یک نفر جان خود را در نتیجه این بیماری از دست می دهد.

هم اکنون 6.1 درصد از جمعیت جهان به دیابت مبتلا هستند و پیش بینی می شود در 30 سال آینده این رقم به یک میلیارد و سیصد میلیون نفر برسد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ترکیه گازتسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا