میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

نکات مهم و کلیدی برای نگهداری گیاهان در آب

در این روش گیاهان را به صورت شاخه‌ای در آب و شیشه‌های رنگی و زیبا برای مدت طولانی نگهداری می‌کنند که روشی بسیار جذاب و پرطرفدار است.

تبلیغ در عصر ترکیه

یکی از روش‌هایی که امروزه برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی باب شده است، نگهداری گیاهان در آب است. در این روش گیاهان را به صورت شاخه‌ای در آب و شیشه‌های رنگی و زیبا برای مدت طولانی نگهداری می‌کنند که روشی بسیار جذاب و پرطرفدار است.

امروزه با گسترش آپارتمان‌نشینی و از بین رفتن حیاط و باغچه‌ها، مردم دوست دارند که در محیط آپارتمان از گل‌های زیبا و سبز استفاده کنند تا بتوانند حس طراوت و تازگی را در محیط کوچک خانه ایجاد کنند.

اما نگهداری از گیاهان در آپارتمان کار ساده‌ای نیست و نیاز به رعایت نکات خاصی دارد تا گیاهان همیشه سرحال باشند و بتوانند به منزل شما طراوت ببخشند. عوامل مختلفی ازجمله نور، خاک مناسب، کود، میزان آبیاری و… در نگهداری از گیاهان آپارتمانی نقش دارند. یکی از روش‌هایی که امروزه برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی باب شده است، نگهداری گیاهان در آب است.

در این روش گیاهان را به صورت شاخه‌ای در آب و شیشه‌های رنگی و زیبا برای مدت طولانی نگهداری می‌کنند که روشی بسیار جذاب و پرطرفدار است. اما نگهداری گیاهان در آب نیاز به رعایت یک سری نکات خاص و مهم دارد تا گیاه سالم و شاداب باقی بماند و شما بتوانید از زیبایی آن در محیط منزل لذت ببرید.

در این مطلب به ارائه نکات مهم و اصلی برای نگهداری گیاهان در آب و همچنین معرفی گیاهان مناسب برای این کار پرداخته‌ایم؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

نکات مهم برای نگهداری از گیاهان در آب

1ـ آب لوله کشی ممنوع

هرگز به صورت مستقیم از آب لوله کشی استفاده نکنید؛ زیرا دارای کلر و املاح است و برای رشد گیاه مناسب نیست. بهتر است از آب تصفیه شده و یا آب جوشانده سرد شده برای نگهداری گیاهان در آب استفاده کنید. سعی کنید هر دو هفته یکبار آب شیشه را تعویض کنید.

2ـ استفاده از شیشه‌های رنگی

سعی کنید برای نگهداری گیاهان آبی از شیشه‌های رنگی و کدر استفاده کنید؛ زیرا نور از شیشه‌های سفید و بی‌رنگ راحت تر عبور می‌کند و این مسئله به مرور زمان موجب قارچی شدن و زود گندیدن آب می‌شود.

3ـ قرار گرفتن درست گیاه در آب

حتما گیاه را قبل از گذاشتن در آب خوب بشویید. توجه داشته باشید که قلمه گیاه نباید با کف گلدان یا شیشه تماس داشته باشد. همچنین برگ‌های گیاه هرگز نباید در آب باشند؛ زیرا این کار موجب گندیدن آب و از بین رفتن و پوسیدگی گیاه خواهد شد.

4ـ استفاده از کودهای قطره‌ای

اگر دوست دارید گیاه در آب زودتر رشد کند و ریشه بدهد، می‌توانید از کودهای جلبک دریایی و کودهای هیدروپونیک مناسب گیاهان آبی که به صورت قطره‌ای هستند استفاده کنید و طبق دستور درج شده روی آنها عمل کنید.

5ـ کاهش آلودگی آب

آب معمولا بعد از مدتی راکد بودن، دچار گندیدگی می‌شود و محیط کشت مناسبی برای میکروب‌ها خواهد شد که درنتیجه به گیاه شما نیز صدمه می‌زند. یک راه حل آسان و کاربردی برای کاهش آلودگی آب این است که یک تکه زغال را داخل ظرف آب بگذارید. با این کار آلودگی موجود در آب از بین می‌رود و در اصطلاح گندزدایی می‌شود.

معرفی گیاهانی که برای نگهداری در آب مناسب هستند

1ـ آگلونما

2ـ بامبو

3ـ آنتوریوم

4ـ برگ انجیری

5ـ گندمی

6ـ پتوس

7ـ سینگونیوم

8ـ برگ بیدی

9ـ پتوس حصیری

10ـ پتوس ابلق

منبع
فرادید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا