میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
سلامت و زیبایی

نخستین دوچرخه بدون پیچ جهان ساخته شد (+عکس)

جی.لاوراک استون مارتین ۱آر (J.Laverack Aston Martin .1R) به عنوان اولین دوچرخه بدون پیچ جهان جهان معرفی شده است. در این دوچرخه هیچ پیچی در قسمت های دسته، زین، کالیپرهای ترمز و غیره دیده نمی شود.

شرکت خودروسازی استون مارتین و شرکت دوچرخه سازی بریتانیایی جی.لاوراک برای ساخت این دوچرخه بدون پیچ از موادی مانند تیتانیوم، آلومینیوم و فیبر کربن استفاده کرده اند.

بنابر ادعای دو شرکت سازنده، دوچرخه جی.لاوراک استون مارتین ۱آر به نخستین کالیپرهای ترمز یکپارچه شده جهان نیز مجهز شده است.

نخستین دوچرخه بدون پیچ جهان با قطعات چاپ سه‌بعدی (۳D printing) شده

هر کالیپر ترمز در دوچرخه جی.لاوراک استون مارتین ۱آر با ماشین کاری دقیق از یک بلوک آلومینیومی ساخته شده است و دارای چهار پیستون تیتانیومی برای مدولاسیون و کنترل در هنگام پایین آمدن از تپه های شیب دار است.

02 08 c36 1321

افزون بر این، هر کرپی تیتانیومی به صورت سه بعدی چاپ شده است و با لوگو استون مارتین از جنس فولاد ضد زنگ تزئین شده است. کرپی های تیتانیومی بدون پیچ قابل مشاهده به بدنه متصل شده و سیم های ترمز را بطور کامل پنهان می کنند. کرپی تیتانیومی چاپ سه بعدی شده فیت دسته های فیبر کربنی دوچرخه است و استون مارتین و جی.لاوراک از تکنیکی مشابه که در اسپلیتر جلوی یک خودرو فرمولا ۱ استفاده می شود، بهره برده اند.

بدنه دوچرخه جی.لاوراک استون مارتین ۱آر در استودیویی که طراحی خودروهای استون مارتین را انجام می دهد، شکل گرفته است. این دوچرخه پیش از آن که در دنیای واقعی توسط صنعتگران ماهر ساخته شود، ابتدا با استفاده از برنامه های کامپیوتری طراحی و بررسی شده است.

دوچرخه جی.لاوراک استون مارتین ۱آر از الگوی فیبر کربن جناقی مشابه با خودرو استون مارتین والکری برخوردار است.

02 08 c36 1320

سفارشی سازی کامل برای دوچرخه جی. لاوراک استون مارتین ۱آر

افرادی که تصمیم دارند دوچرخه جی. لاوراک استون مارتین ۱آر را خریداری کنند به مقر استون مارتین در گیدون دعوت میشوند و میتوانند یک دوچرخه کاملا سفارشی را خریداری کنند. آن ها از پالت رنگ و انتخاب تریم مشابه با خودروهای استون مارتین برخوردار هستند.

سفارشی سازی کامل برای دوچرخه جی.لاوراک استون مارتین ۱آر امکان پذیر است و خریداران می توانند زین، نوار دسته فرمان، و رنگ قسمت های مختلف دوچرخه را به سلیقه خود مشخص کنند. عدم پوشش فیبر کربن برای نمایش ماده خام نیز به عنوان یک گزینه انتخابی در دسترس است. بخش هایی مانند کالیپرهای ترمز، دیسک ترمز و کاپ های براکت پایین دارای یک پوشش سرامیکی هستند که می توان آن را به رنگ برنزی یا سیاه انتخاب کرد.

02 08 c36 1319

برای آنهایی که می خواهند یک دوچرخه سفارشی داشته باشند، هر دوچرخه و بخش هایی مانند بدنه شماره های مخصوص به خود را دریافت می کنند که به معنای تولید محدود بوده و وجه تمایز آن است.

همچنین، این افراد یک قاب سفارشی با دوچرخه دریافت می کنند که از آلومینیوم یا فیبر کربن ساخته می شود. این قاب نه تنها برای حمل دوچرخه قابل استفاده است، بلکه برای نمایش دوچرخه هنگامی که از آن استفاده نمی شود نیز کاربرد دارد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
صد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا