میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

نحوه تمیز کردن صندلی چرمی ماساژور

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور چگونه است؟ تمیز کردن صندلی ماساژور می‌ تواند طول عمر دستگاه را افزایش داده و باعث شود که سال‌ های سال بتوانید از صندلی خود استفاده کنید.

تبلیغ در عصر ترکیه

چگونه صندلی ماساژور را تمیز کنیم ؟
امروزه صندلی ماساژور برای بسیاری از خانه‌ها و مراکز اداری به وسیله‌ای کاربردی و ضروری تبدیل شده است و می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب و بسیاری از مشکلات جسمی و روحی موثر باشد.

البته با خرید صندلی ماساژور کار شما تمام نمی‌شود و باید در حفظ و مراقبت از صندلی خود کوشا باشید. از آنجایی که شما هر چند وقت یکبار قرار است از صندلی خود استفاده کنید، در نتیجه صندلی شما همیشه در معرض ساییدگی، پارگی و دیگر آسیب‌ها قرار دارد.

برای تمیز کردن صندلی ماساژور تنها کاری که باید انجام دهید این است که از پاک‌کننده مخصوص که معمولا بر روی برچسب آن ذکر می‌شود، استفاده کنید. معمولا صندلی‌های ماساژور دارای برچسب‌هایی حاوی دستور‌العمل‌های لازم برای نحوه نگهداری و تمیز کردن هستند و دقیقا به شما می‌گویند که از چه پاک‌کننده‌ای باید برای تمیز کردن صندلی ماساژورتان استفاده کنید.

اگر صندلی ماساژتان دارای برچسب X است، یعنی فقط باید با برس یا جاروبرقی آن را تمیز کنید. اگر صندلی ماساژورتان دارای برچسب W است، باید از شوینده‌ای استفاده کنید که بر پایه آب است.
اگر صندلی ماساژورتان دارای برچسب O است، یعنی باید با آب سرد آن را تمیز کنید. O مخفف ارگانیک است.
اگر صندلی ماساژورتان دارای برچسب S است، فقط باید از مواد شوینده خشکشویی استفاده کرد.
حالا که با معنی حروف انگلیسی در برچسب صندلی‌های ماساژور آشنا شدید، به بررسی روش تمیز کردن صندلی ماساژور خواهیم پرداخت. ما در زیر نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور را به صورت مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم:

مرحله 1: اقدامات احتیاطی را انجام دهید.
قبل از تمیز کردن حتما سیم برق را از پریز جدا کنید. همینطور هنگام تمیز کردن سوئیچ برق، فقط از پارچه خشک استفاده کنید. هرگز از پارچه مرطوب برای تمیز کردن سوئیچ برق استفاده ننمایید.

مرحله 2: گردوغبار را با جاروبرقی تمیز کنید.
همه‌ی صندلی‌های ماساژور گردوغبار را به خود جمع می‌کنند و به همین خاطر شما باید همیشه سطح آن را جارو بکشید. البته شما می‌توانید با استفاده از یک پارچه نرم یا میکروفیبر نیز تمام گرد و غبار و زباله‌های سطحی را پاک کنید. توجه کنید که روکش پارچه‌ای گردوغبار زیادی را جذب خود می‌کند و تمیز کردن آن ممکن است کمی طول بکشد. شما باید حداقل هر دو هفته یکبار این کار را انجام دهید. همینطور حداقل یک بار در هفته از اسپری تمیزکننده اثاثه یا لوازم خانگی استفاده کنید تا از صندلی ماساژور خود در برابر گرد و غبار محافظت نمایید.

مرحله 3: لکه‌ها را با اسپری تمیزکننده پاک کنید.
پس از اینکه کار با جاروبرقی را تمام کردید، مرحله دوم از بین بردن لکه‌ها است. با برداشتن کوسن‌ها و روکش‌ها از روی صندلی ماساژور شروع کنید. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید به مناطقی مثل گوشه‌ها و شکاف‌ها که نیاز به تمیز کردن مناسب دارند دسترسی پیدا کنید. همینطور توجه کنید که برخی از مدل‌های صندلی ماساژ دارای المان‌های پارچه‌ای مخصوصا در اطراف ماساژورهای دست و پا هستند. این بخش‌ها مجهز به یک زیپ بوده و به راحتی می توانید آنها را جدا کنید و بشوئید.

پس از مراحل بالا شما باید هر لکه را متناسب با برچسب صندلی با پاک کننده و پارچه مناسب تمیز کنید. البته قبل از استفاده از محلول تمیزکننده در کل سطح صندلی، آن را روی قسمت کوچک و نامشخص از صندلی تست کنید تا مطمئن شوید که رنگ پارچه محو نمی‌شود. توجه کنید که برخی از صابون‌ها و محلول‌های اسیدی می‌توانند به سطح صندلی آسیب برسانند.

پس از اطمینان از محلول تمیزکننده آن را بر روی نواحی کثیف اسپری کنید و سپس با پارچه تمیزی روی آن بکشید تا کثیفی و لکه از روی پارچه پاک شود. این کار را تا جایی تکرار کنید که قسمت‌های کثیف تمیز به نظر برسد و هیچ لکه‌ای روی پارچه باقی نماند.

برای لکه‌های سفت و سخت بهتر است که اجازه دهید ماده پاک‌کننده به مدت 1 دقیقه روی سطح آن باقی‌ بماند. سپس با پارچه‌ی مناسبی آن را تمیز کنید. همینطور شما می‌توانید از مواد ضدعفونی‌کننده برای از بین بردن میکروب‌های روی سطح صندلی نیز استفاده کنید. این فرآیند لزوما سطح کثیف را تمیز نمی‌کند اما می‌تواند با از بین بردن میکروب‌ها روی سطح تمیز، خطر گسترش عفونت را کاهش دهد. پس از تمیز کردن صندلی اجازه دهید صندلی ماساژور خشک شود و قطعات را کنار هم بگذارید.

مرحله 4: کمی روغن یا نرم‌کننده به سطح صندلی بمالید.
روغن‌ها و نرم‌کننده‌های زیادی در بازار موجود هستند که می‌توانند سطح چرمی صندلی را نرم نگه دارند و از ترک خوردن آن جلوگیری نمایند. مثلا روغن نارگیل انتخاب بسیار مناسبی است. کافیست پس از تمیز کردن سطح صندلی ماساژور کمی روغن بر روی چرم بمالید و منتظر بمانید تا صندلی ماساژور آن را جذب کند. البته از استفاده بیش از حد روغن خودداری کنید زیرا ممکن است به سطح صندلی آسیب بزند. اگر مقدار زیادی روغن بر روی سطح صندلی مالیده‌اید نگران نباشید، فقط با استفاده از یک پارچه نرم آن را پاک کنید.

ما در بالا در مورد اینکه چگونه صندلی ماساژور را تمیز کنیم صحبت کردیم. در ادامه نکات مهمی که باید در نگهداری صندلی ماساژور به آن توجه کنید را آورده‌ایم:

صندلی ماساژور را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید: سعی کنید صندلی ماساژور را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید چرا که نور مستقیم خورشید آن را در برابر ترک‌خوردگی و محو شدن آسیب‌پذیرتر می‌کند.

از خوردن و آشامیدن بر روی صندلی ماساژور خودداری کنید: برای جلوگیری از ریختن مواد غذایی روی صندلی ماساژور از خوردن یا نوشیدن روی آن خودداری کنید. مواد غذایی لکه‌های بدی بر روی صندلی به جا می‌گذارند و به سختی تمیز می‌شوند.

از صندلی ماساژور خود به طور منظم استفاده کنید: استفاده منظم از صندلی ماساژور به عملکرد صحیح دستگاه‌های داخلی کمک می‌کند و برای چرخ دنده‌ها و موتورها بسیار مهم است.

هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید: درست مانند هر مبلمان و اثاثیه دیگر منزل، صندلی‌های ماساژور نیز به مرور زمان فرسوده می‌شوند و نیاز به تمیز کردن عمیق‌تری دارند.
ممکن است گرد و غبار و زباله در نقاط غیر قابل دسترس جمع شوند و به مرور زمان به عملکرد دستگاه لطمه بزنند. برای تمیز کردن عمیق دستگاه مراحل بالا را دنبال کنید.
حتما از جاروبرقی برای جمع آوری تمام گرد و غبار و زباله‌ها استفاده کنید و هر گوشه و نقطه از صندلی را برای یافتن کثیفی و زباله جستجو نمایید.
به یاد داشته باشید که تمیز کردن عمیق ‎تر می تواند طول عمر صندلی ماساژ شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

علاوه بر نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم شما باید در نحوه‌ی استفاده از صندلی ماساژور نیز دقت کنید. برای مثال کمتر کسی می‌داند که آسیب‌ پذیرترین نقاط صندلی ماساژور زیرپایی است. شما باید پس از خاموش کردن دستگاه منتظر بمانید تا زیرپایی به حالت اولیه بازگردد و سپس صندلی ماساژور را ترک کنید.

منبع
روتای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا