میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیه

نتیجه تحقیقات دانشگاه بیلگی: کودکان استانبول، دچار استرس وضعیت اقتصادی هستند

عصر ترکیه – دانشگاه بیلگی استانبول، نتایج مطالعات اخیر خود درباره سطح استرس کودکان را منتشر کرد که نشان می‌دهد ۹۰ درصد از کودکان این شهر، نگران رفاه اعضای خانواده خود و ۶۲ درصد نگران بیکاری والدینشان هستند و ۵۷ درصد از آن‌ها نیز استرس وضعیت اقتصادی را دارند.

به گزارش روزنامه حریت در تاریخ ۲۷ ژوئن، این تحقیق در میان ۸۰۳ خانوار از ۱۰۰ محله استانبول، از طریق مصاحبه حضوری با کودکان بین ۱۲ تا ۱۸ سال و والدین ‌آن‌ها انجام شده است. این پژوهش نشان می‌دهد با نزول شاخص‌های رفاهی و اقتصادی، رضایت کودکان از زندگی کاهش یافته است.

بر اساس این پژوهش، میزان رضایت از زندگی کودکان با وضعیت اجتماعی-اقتصادی متوسط و بالاتر ۷۰ درصد و میزان رضایت کودکان با وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایینتر از متوسط در سطح ۴۷ درصد است.

این نظرسنجی داده‌هایی درباره تغذیه کودکان نیز ارائه کرد. پنیر، تخم‌مرغ و شیر در همه گروه‌های درآمدی مصرف می‌شود، اما میزان مصرف گوشت قرمز بین گروه‌های پردرآمد و کم‌درآمد حداقل دو برابر تفاوت دارد. مصرف ماهی به میزان دو بار یا بیشتر در هفته، در گروه‌های کم‌درآمد نیز در حد ۲ درصد است.

در حوزه رسانه، محبوب‌ترین پلتفرم برای کودکان گروه‌‌های متوسط به بالا یوتیوب است. ۹۱ درصد از کودکان همین گروه‌ها (متوسط به بالا)، دست‌کم روزی یک بار از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این میزان در میان کودکان گروه کم‌درآمد ۸۳ درصد است. دیگر پلتفرم‌هایی که پس از یوتیوب، بیشترین میزان محبوبیت را در میان کودکان گروه‌های متوسط به بالا دارد، واتس‌اپ، اینستاگرام و تیک‌تاک است.

 

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ازجمله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا