میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
گزارش آگهی

میزان جریمه نقدی برای تاخیر در تمدید ویزا

تبلیغ در عصر ترکیه

همانطور که می‌دانید برای خروج از کشور و تجربه یک سفر خارجی نیاز است ویزا تهیه کنید. همانطور که ما برای ورود به برخی از کشورها نیاز به دریافت ویزا هستیم، اتباع خارجی نیز برای ورود به ایران باید ویزا دریافت کنند. در هنگام سفر به کشورهای دارای ویزا باید حواستان به اعتبار ویزای صادر شده باشد و قبل از اتمام ویزا کشور مقصد را ترک کنید. در این مطلب به شما یادآور می‌شویم که میزان جریمه نقدی برای تاخیر در تمدید ویزا چقدر است؟ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

میزان جریمه نقدی برای تاخیر در تمدید ویزا چقدر است؟

مبلغ جریمه اقامت بیش‌ از حد در هر کشور متفاوت است. به طور کلی مبلغ جریمه عدم تمدید ویزا برای کشورهای ایران، ترکیه، کشورهای عضو شینگن و دبی به صورت زیر است:

جریمه تأخیر تمدید ویزا ایران

اتباع خارجی برای سفر به ایران باید ویزا دریافت کنند. معمولا ویزای ایران 30 روزه صادر می‌شود. در برخی مواقع استثنا مانند ویزای درمانی، مدت اعتبار ویزا بین ۳۰ تا ۹۰ روز است. در صورت اتمام اعتبار ویزا، تبعه خارجی باید خاک ایران را ترک کنند و در غیر این صورت به ازای هر روز تاخیر برای خروج از کشور شامل جریمه نقدی می‌شوند.

در حال حاضر میزان جریمه نقدی برای هر روز تأخیر در تمدید مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال است. مسافران در صورتی که شامل جریمه باشند باید قبل از خروج از کشور با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و مبلغ جریمه را پرداخت کنند. همراهان عزیز برای اینکه بدانید بار مجاز از ترکیه به ایران چقدر است؟ پیشنهاد می‌شود این مطلب را بخوانید.

تمدید ویزا 1

جریمه تأخیر تمدید ویزا در کشورهای حوزه شینگن

جریمه تأخیر تمدید ویزا در کشورهای حوزه شینگن به دو صورت نقدی و غیر نقدی صورت می‌گیرد. به طور کلی به شرح زیر است:

جریمه نقدی تأخیر تمدید ویزا در کشورهای حوزه شینگن

ویزای شینگن قابل تمدید نیست و اتباع خارجی پس از پایان مدت اعتبار باید از منطقه شینگن خارج شوند. اگر قصد مجدد تمدید ویزای شینگن را داشته باشید باید از حوزه شینگن خارج شده و مجدد برای دریافت ویزا اقدام کنید. براساس قوانین کشورهای حوزه شینگن، اگر پس از اتمام اعتبار ویزای اتباع خارجی از کشور مقصد خارج نشده باشند شامل حال جریمه بیش‌ از حد خواهند شد.

معمولا جریمه مجازات اقامت بیش از حد در حوزه شینگن به صورت نقدی انجام می‌شود و مبلغ جریمه در هر کشور متفاوت است. امروزه 29 ۲۹ کشور عضو اتحادیه شینگن هستند که مبالغ جریمه مجازات اقامت بیش از حد در هر کدام متفاوت است. برای مثال مبلغ جریمه در کشور اسپانیا بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰یورو و برای کشور فرانسه حدود ۱۹۸ یورو است.

جریمه غیر نقدی تأخیر تمدید ویزا در کشورهای حوزه شینگن

در برخی موارد ممکن است جریمه مجازات اقامت بیش از حد در حوزه شینگن به صورت غیر نقدی اعمال شود. معمولا جریمه غیر نقدی به صورت ممنوعیت ورود برای مدت معین تعیین می‌شود. در برخی موارد استثنا اقامت بیش‌ از حد در حوزه شینگن عواقبی ندارد. در صورتی که اتباع خارجی سالمند و یا کودک باشد و قادر نباشد به تنهایی مسافرت کنند بابت اقامت بیش‌ از حد خود جریمه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

تمدید ویزا 2

جریمه تأخیر تمدید ویزا دبی

اقامت بیش از حد مجاز در کشور امارات نیز شامل حال جریمه می‌شود. امروزه مبلغ جریمه برای هر روز تاخیر در کشور دبی چیزی حدود 50 درهم است. اگر قصد دارید در این کشور اقامت داشته باشید و مدت اعتبار ویزای دبی شما باطل شده باشد، باید تا قبل از تمدید ویزای خود روزانه جریمه پرداخت کنید.

قابل توجه است مدت ویزای اتباع خارجی کشورهای کانادا، ژاپن، نیوزلند، سنگاپور، ایالات‌متحده، چین و بریتانیا 30 روزه است اما از تمدید ۱۰روزه برخوردار هستند. به این معنی که پرداخت جریمه آن‌ها از روز ۴۱ در امارات آغاز می‌شود.

جریمه تأخیر تمدید ویزا تایلند

بنابر قوانین مهاجرتی تایلند در زمان پایان یافتن مدت زمان ویزای تایلند مسافران موظف هستند خاک این کشور را ترک کنند. اگر اتباع خارجی بیش از مدت زمان ویزای خود در تایلند اقامت داشته باشند، شامل جریمه غیر نقدی می‌شوند. اتباع خارجی بنا به قوانین به مدت میزان روزهایی که به صورت غیر قانونی در این کشور بوده‌اند به این کشور ممنوع‌الورود خواهند شد.

مدارک مورد نیاز تمدید ویزا

مدارک مورد نیاز جهت تمدید ویزا عبارتند از:

 • اخذ نامه دستور ریاست جهت تمدید ویزا
 • ارائه دو قطعه عکس 4*3 (برای خانم‌ها عکس باید با روسری گرفته شده باشد.)
 • ارائه اصل گذرنامه، کپی صفحات پاسپورت و آخرین ویزای معتبر
 • تکمیل و ارائه دو برگ فرم تمدید روادید به همراه پوشه صورتی
 • تمبر ورودی
 • مبلغ تمدید ویزا
 • ارائه درخواست کتبی از شرکت برای کارشناسان و ارائه دلایل مورد قبول برای سایر افراد

نحوه تمدید ویزا

در خصوص میزان جریمه و مدارک مورد نیاز دریافت ویزا با شما صحبت کردیم. در این بخش از مقاله شما را با نحوه تمدید ویزا آشنا می‌کنم.

 1. مراجعه حضوری به دفاتر و خدمات اقامت و اشتغال اتباع، جهت تمدید گذرنامه
 2. ارائه مدارک لازم شامل پاسپورت، مدارک هویتی و …
 3. واریز هزینه تمدید گذرنامه
 4. بررسی مدارک هویتی توسط اداره مربوطه انجام می‌شود و در صورتی که مدارک بدون مشکل و منع قانونی باشد ویزا صادر می‌گردد.

مراحل تمدید ویزای ایران

برای تمدید ویزای ایران شما دو راه دارید:

اقدام از طریق کایت

سریع‌ترین و راحترین راه تمدید ویزای ایران، اقدام از طریق آژانس مسافرتی است. آژانس‌های مسافرتی مجوز لازم برای همکاری با وزارت امور خارجه جهت تمدید ویزا را دارند. شما کافی است مدارک مورد نیاز تمدید ویزا را به کارشناسان تحویل دهید و سپس با پرداخت هزینه در مدت زمان 4-3 روز منتظر تمدید ویزای خود باشید.

اگر از طریق این روش برای تمدید ویزا اقدام کنید دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف‌ها طولانی نخواهید داشت. زمانی که ویزای شما از طریق آژانس‌های مسافرتی تمدید شود حساسیت کمتری برای تمدید از سوی وزارت امور خارجه اعمال خواهد شد. در نتیجه امکان ریجکت شدن ویزای شما کاهش می‌یابد.

اقدام مستقیم از طریق دفاتر پلیس اتباع خارجی

روش دوم برای تمدید ویزای ایرانی اقدام حضوری به دفاتر منتخب پلیس است. در این روش باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر پلیس اتباع خارجی مراجعه کنید. در این دفاتر مدارک هویتی شما بررسی می‌شود و پس از تایید آن‌ها ویزای ایران صادر می‌شود.

مدت زمان تمدید ویزای ایران

به طور کلی ویزای ایران به صورت 30 روزه، 90 روزه، 180 روزه و یکساله قابل تمدید است. اگر شخص متقاضی با ویزای فرودگاهی وارد ایران شود مدت اعتبار ویزای آن حدود 15 روز خواهد بود. اگر شخصی ویزای فرودگاهی دریافت کند فقط یک بار می‌تواند جهت تمدید آن اقدام کند و پس از 30 روز باید خاک ایران را ترک کند.

اتباع خارجی ویزای ایران را می‌توانند 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله تمدید کنند. اتباع کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا تنها تا پایان اعتبار مشخص شده در ویزایشان می‌توانند در ایران بمانند و امکان تمدید ویزای ایران را نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا